МВФ погіршив прогноз для світової економіки через Brexit

Поділитися
МВФ погіршив прогноз для світової економіки через Brexit Найбільші втрати від Brexit понесе британська економіка © nupix / Depositphotos
Прогноз був знижений, щоб оцінити ризики від виходу Великобританії з ЄС.

Після оголошення результатів референдуму про вихід Великобританії з Європейського Союзу прогноз Міжнародного валютного фонду щодо зростання світової економіки переглянуто у бік зниження.

У 2016 році МВФ чекає від світової економіки 3,1%, а не 3,2% зростання, як прогнозувалося в квітні. Для 2017 року прогноз знижений з 3,5% до 3,4%, повідомляє "Російська служба Бі-бі-сі".

У Фонді пояснили зниження прогнозу необхідністю оцінити потенційні ризики Brexit, а також не виключили, що в майбутньому прогноз може бути скоректований.

МВФ погіршив прогноз і для британської економіки з 1,9% до 1,7% в 2016 році, і з 2,2% до 1,3% у 2017 році.

Для економіки єврозони погіршився прогноз тільки на 2017 рік: з 1,6% до 1,4%.

У МВФ очікують, що Brexit, в тому числі, вплине на економіки США і КНР.

Експерти Фонду також розглядають набагато більш негативні сценарії впливу виходу Сполученого Королівства з ЄС на світову економіку в разі провалу переговорів Лондона і Брюсселя, що можуть призвести до розриву міжнародних торговельних угод.

Нагадаємо, прихильники так званого Brexit перемогли у Великобританії за результатами референдуму про збереження членства країни в Євросоюзі. За вихід з ЄС проголосували 51,9% (17 410 742 громадян), тоді як за збереження членства 48,1%. (16 141 241 громадян).

Після появи попередніх результатів британський фунт впав до мінімуму за 30 років. Падіння британської валюти виявилося серйознішим, ніж під час кризи 2008 року.

А світовий фондовий ринок втратив три трильйони доларів (більше чотирьох відсотків) капіталізації за дві торгові сесії після британського референдуму, на якому жителі країни проголосували за вихід з Європейського союзу.

Юлія Самаєва в статті для DT.UA "Крах у базельських воріт" писала про те, що криза, спровокована рецесією, дефляцією і зростанням боргів, стоїть на європейському порозі давно. Економіка Євросоюзу нездорова, а банківський сектор - і зовсім колос на глиняних ногах. Одне з найбільш небезпечних і непередбачуваних наслідків Brexit - розтин гнояка в європейському банківському секторі, що показало проблеми відразу декількох найбільших фінустанов, залікувати які за старим центробанковським рецептом - присадкою на допінг накачування грошовою ліквідністю - в нинішніх економічних умовах вже навряд чи вийде.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі