Екс-співробітник ЦРУ і втікач Сноуден видав нові таємниці кіберрозвідки США

Поділитися
Екс-співробітник ЦРУ і втікач Сноуден видав нові таємниці кіберрозвідки США ФБР вже почало проти Сноудена кримінальне розслідування © The Guardian
Колишній технічний фахівець ЦРУ Едвард Сноуден влаштував американським спецслужбам нові викриття, розповівши журналістам про хакерські атаки США по всьому світу, в тому числі на Китай.

Колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден, який раніше видав пресі інформацію про програми стеження американських спецслужб і ховається у Гонконзі, оприлюднив нові секретні дані.

29-річний Сноуден в інтерв'ю гонконгській газеті South China Morning Post розповів про хакерські атаки по всьому світу, які США проводять вже довгі роки.

За його словами, тільки за останні кілька років американські спецслужби провели 61 тисячу хакерських операцій.

"Ми проникаємо в основу мереж - величезні інтернет-сервери, і це дає нам доступ до обміну даними між сотнями тисяч комп'ютерів без необхідності зламувати кожен окремо", - розповів Сноуден.

За словами Сноудена, американське Агентство з національної безпеки використовувало програму PRISM для доступу до китайських комп'ютерів з 2009 року. Він показав виданню відповідні документи.

Він зазначив, що ніякої інформації про військові системи Китаю США не отримували, а метою американців були комп'ютери чиновників, бізнесменів і студентів, а також різних громадських організацій, зокрема, університетів.

Сноуден також додав, що має намір залишатися у Гонконзі, "поки його не виженуть".

Тим часом співробітники ФБР почали проводити кримінальне розслідування проти Сноудена, з'ясовуючи, звідки у нього могли виявитися копії закритих постанов спеціального суду з питань розвідки.

Напередодні директор ФБР Роберт Мюллер пообіцяв, що відомство зробить все можливе, щоб притягнути Сноудена до відповідальності. Він також знову підкреслив, що уряд США здійснює програми електронного стеження за санкцією суду та з відома Конгресу, і вони "повністю законні".

- Скандал з прослуховуванням у США: правозахисники подали позов проти влади

Нагадаємо, на початку червня колишній технічний фахівець ЦРУ Едвард Сноуден "злив" у пресу інформацію про те, що АНБ і ФБР вже кілька років мають прямий доступ до серверів таких компаній, як Microsoft, Apple, Google, Yahoo і Facebook, а також стежать за телефонними переговорами одного з найбільших мобільних операторів країни Verizon.

Пояснюючи мотиви свого вчинку, Сноуден зазначив, що вважає дії США грубим порушенням громадянських прав і недоторканності приватного життя.

Згідно з розкритими ним секретними відомостями, спецслужби в рамках програми PRISM збирають аудіо- і відеофайли, фотографії, електронне листування, документи і дані про підключення користувачів до тих чи інших сайтів, що дозволяє їм "протягом певного часу стежити за пересуваннями і контактами різних людей".

Оприлюднена інформація викликала у США величезний суспільний резонанс. Правозахисні організації і багато рядових американців побачили в цьому замах на свої громадянські права.

Владі США довелося визнати факт масштабного прослуховування абонентів мобільного зв'язку і стеження за користувачами Мережі. Президент Барак Обама був змушений пояснити, що збір даних про телефонні дзвінки та обмін посланнями в інтернеті здійснюється для того, щоб обчислювати і контролювати можливих терористів і їхніх пособників.

А глава Агентства національної безпеки Кіт Александер на тлі скандалу заявив, що стеження за американцями допомогло спецслужбам попередити "десятки потенційних терактів". !zn

Читайте також:

Спецслужби США назвали електронне стеження "благом для пересічних американців"

ФБР хоче "прослуховувати" весь інтернет - від Gmail та Skype до ігрових чатів

У США судять інформатора WikiLeaks: Бредлі Меннінгу загрожує довічне ув'язнення

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі