У США судять інформатора WikiLeaks: Бредлі Меннінгу загрожує довічне ув'язнення

Поділитися
У США судять інформатора WikiLeaks: Бредлі Меннінгу загрожує довічне ув'язнення Американці вийшли на мітинг в підтримку інформатора WikiLeaks
У США починається суд у справі рядового Бредлі Меннінга, якого звинувачують в передачі секретних даних WikiLeaks. Витік урядових відомостей, що відбувся завдяки Меннінгу, став найбільшим за всю історію США.

Процес у справі Бредлі Меннінга, який вважається винуватцем найбільшого за обсягом витоку секретної інформації в історії США, відкрився на військовій базі Форт-Мід (штат Меріленд). Підсудному інкримінується передача в 2010 році приблизно 700 тисяч листів секретних дипломатичних і військових документів інтернет-порталу WikiLeaks. Початку процесу дало поштовх відновленню в США публічних суперечок про те, чи слід вважати Меннінга правозахисником чи зрадником.

Справа розглядається в суді військового трибуналу. 25-річному підсудному може загрожувати довічне тюремне ув'язнення без права на дострокове звільнення. Перед початком слухань головуюча полковник Деніз Лінд запитала його, чи згоден він, щоб остаточний вердикт виносився суддею, а не журі присяжних. Меннінг таку згоду дав.

Представник військової прокуратури у вступному слові прямо звинуватив підсудного в передачі держтаємниці в руки супротивника. За його словами, ця справа - приклад того, що буває, коли зарозумілість поєднується з доступом до секретної інформації".

Меннінг, однак, стверджував і стверджує, що не прагнув завдати шкоди державним і військовим інтересам своєї країни. За його словами, він лише хотів розголосити відомості, що свідчать, на його думку, про "кровожерливість" американських військових і зневагу до життя мирного населення в Іраку і Афганістані.

Серед документів і матеріалів, переданих ним WikiLeaks, були й несекретні - наприклад, відеозапис удару, нанесеного в 2007 році в Багдаді з американського військового вертольота по групі іракців. В результаті цієї атаки загинув фотограф агентства Reuters. Влада, пізніше визнала дії екіпажу вертольота обґрунтованими, оскільки той, мовляв, прийняв знімальне обладнання за зброю. Але правозахисники рішуче засуджували США за цей інцидент.

Вони і тепер підтримують Меннінга. Початок судових слухань супроводжувався акцією протесту біля в'їзду в Форт-Мід. WikiLeaks розмістила на найближчій автомобільній парковці автофургон з плакатом "Мобільний пункт збору інформації.

Безпосередньо в залі засідань на знак солідарності з підсудним був присутній відомий американський філософ і борець проти расизму Корнел Вест. У коментарі з приводу відкриття процесу агентство AP зазначало, що якщо для одних Меннінг зрадник, то для інших він "герой - викривач і політв'язень". Серед відомих прихильників підсудного - кінодокументаліст Майкл Мур, актор Джон Кьюсак, колишній співробітник міністерства оборони США Деніел Еллсберг, який передав до друку в 1971 році секретний звіт Пентагону щодо війни у В'єтнамі. Еллсберг, до речі, вважає, що викривальна діяльність Меннінга може бути важливішою його власної.

Меннінг, який служив аналітиком військової розвідки США в Іраку в чині рядового першого класу, був заарештований 29 травня 2010 року на американській військовій базі Кемп-Аріфджан в Кувейті. У березні 2011 року йому було пред'явлено звинувачення за 22 пунктами, включаючи надання допомоги противнику. Підставою для цього став закон про боротьбу зі шпигунством, прийнятий в США ще в 1917 році. Пізніше один з пунктів звинувачення, що не стосувався військових таємниць, був знятий.

У лютому нинішнього року Меннінг намагався піти на угоду з правосуддям, погодившись визнати себе винним за 10 найменш тяжким пунктах, у тому числі в неналежному використанні секретної інформації. Однак, військова прокуратура запропоновані ним умови відкинула і наполягла на суді військового трибуналу.

Очікується, що процес триватиме, щонайменше, до кінця літа. Одна тільки прокуратура має намір викликати на слухання понад 140 свідків. Суддя Лінд заздалегідь оголосила, що частина засідань будуть проходити в закритому режимі. !zn

Читайте також:

WikiLeaks оприлюднили секретні дані розвідки США

Ассанж закликав США розсекретити документи щодо використання безпілотників проти терористів

Про творця Wikileaks Ассанжа знімуть фільм під назвою "Людина, що продала світ"

У 2013 році WikiLeaks розсекретить мільйон нових документів, які торкнуться весь світ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі