Екс-глава Пентагону і ЦРУ Роберт Гейтс виступив з різкою критикою того, що він назвав "анемічною" реакцією Заходу на кризу в Україні.
На його думку, західні лідери повинні демонструвати "стратегічне мислення, сміливе керівництво і сталеву рішучість" перед обличчям агресивних дій президента Росії Володимира Путіна.
У своїй статті в газеті Wall Street Journal Гейтс пише, що Захід може протистояти мріям Путіна щодо сусідніх країн єдиним чином - збудувавши власну стратегічну довгострокову гру.
"Це означає вжиття заходів, які недвозначно покажуть громадянам Росії, що світогляд та цілі Путіна, а також засоби їхнього досягнення з часом призведуть до серйозного послаблення та ізоляції Росії", - зазначає колишній міністр оборони.
"Залежність Європи від російської нафти і газу має скоротитися, - продовжує він. - Має бути запроваджено по-справжньому значні санкції при розумінні того, що і Захід може постраждати від них. Союзники з НАТО, що межують з Росією, повинні зміцнити військову міць і отримати підкріплення з боку сил альянсу. Економічна і кібернетична вразливість країн Балтії від дій Росії повинна бути скорочена, враховуючи кількість росіян і російськомовних жителів Естонії і Латвії".
Гейтс вважає, що інвестиції Заходу у Росії повинні скоротитися, Росію слід виключити не тільки з "Великої вісімки", але й з інших форумів, що надають учасникам повагу та легітимність. Окрім того, Гейтс пропонує збільшити військовий бюджет США. Він наполягає, що виведення американських військ з Європи має бути припинено, а ЄС потрібно закликати до укладення угод про асоціацію з Молдовою, Грузією та Україною.
"Поки що реакція Заходу була анемічною, - пише Гейтс. - Розрив між риторикою і діями Заходу у відповідь на агресію - це жахлива прірва. Схоже, що поки мова йде про те, що якщо Путін не направить війська у Східну Україну, Захід не буде вводити нових санкцій. Де-факто Крим залишиться російським, і за винятком жменьки російських чиновників справи будуть вести як ні в чому не бувало".
"Ніхто не хоче нової холодної війни", не кажучи вже про військову конфронтацію, - пише екс-міністр оборони. - Тим не менш, мовчазна згода з реалізацією давніх реваншистських намірів силовими методами - це рецепт збереження існуючих криз і потенційного збройного конфлікту у майбутньому, в Європі, Азії чи інших регіонах". !zn
Читайте також:
Обама: Світова спільнота не визнає Крим у складі РФ
Обама назвав РФ регіональною силою, яка агресією проти України демонструє свою слабкість