Входження Криму до складу Росії не є "вирішеною справою". Про це заявив президент США Барак Обама на саміті з ядерної безпеки у Гаазі.
Він зазначив, що Крим у складі Федерації не визнають більшість представників світової спільноти, тому його приєднання до Росії не має законного характеру.
Обама підкреслив, що порівняння ситуації на півострові з положенням у Косово "не має абсолютно ніякого сенсу".
При цьому голова Білого дому відзначив, що Росія не є "першою загрозою національній безпеці США". "Мене, як і раніше, набагато більше турбує перспектива того, що ядерна зброя вибухне на Манхеттені", - сказав він за підсумками саміту.
Також говорячи напередодні про Україну, Обама сказав, що буде докладено всіх зусиль для допомоги українській економіці і для проведення виборів. "Ми не будемо вести війну з Росією, - зауважив Обама. - Але це не означає, що Росія не буде ізольована. Росія сьогодні набагато більш ізольована ніж п'ять років тому під час війни з Грузією".
На думку американського президента, "Росія - регіональна сила, яка загрожує деяким своїм сусідам. Але це не прояв сили, а прояв слабкості".
Як відомо, також Барак Обама заявив, що США і Європа одностайні у своїй оцінці подій в Україні.
Раніше повідомляли про те, що 16-го березня відбувся так званий референдум з питання про статус Криму. Голова комісії Верховної Ради з організації референдуму Михайло Малишев заявив, що за возз'єднання з РФ на референдумі в Криму проголосували 96,6% жителів.
18 березня Росія і Крим підписали договір про входження республіки, включаючи Севастополь, до складу РФ. 21-го березня президент Росії Володимир Путін підписав закон про приєднання Криму й Севастополя до Росії на правах суб'єктів федерації.
США і Євросоюз відмовилися визнавати результати кримського референдуму і ввели санкції щодо низки російських бізнесменів і чиновників, заморозивши їхні активи за кордоном та наклавши візові обмеження. !zn