Екологи в ФРН просять зупинити будівництво «Північного потоку - 2»

Поділитися
І перевірити його на відповідність цілям по клімату

Німецька природоохоронна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH) попросила у Федерального відомства з морського судноплавства і гідрографії (BSH) в Гамбурзі призупинити будівництво газопроводу «Північний потік - 2». Підстава — «з міркувань захисту клімату». Про це повідомляє DW.

«Хоча трубопровід є найбільшим проектом, пов'язаним з вуглеводневою сировиною в Європі, його вплив на кліматичні цілі не було перевірено в ході процедури затвердження проекту», - йдеться в обґрунтуванні.

Природоохоронна організація закликає провести відповідну перевірку і «призупинити подальше будівництво трубопроводу на цей період», підкреслили далі в DUH.

Крім того, екологи звертають увагу на те, що ряд нових фактів про вплив на клімат і про масштаби викидів метану в газовій промисловості став відомий тільки після видачі дозволу на будівництво «Північного потоку - 2» в 2018 році.

На початку травня Німецький союз охорони природи та біорізноманіття (NABU) і DUH подали до адміністративного суду Гамбурга позови проти будівництва спірного газопроводу «Північний потік - 2» у виключній економічній зоні Німеччини.

У NABU нагадали, що на початку квітня Федеральне відомство з морського судноплавства і гідрографії (BSH) відхилило заперечення екологів з приводу дозволу на будівництво останньої ділянки газопроводу. Зокрема, у відомстві стверджували, що ділянка протяжністю близько 16,5 км проходить по краю пташиного заповідника і тому не має великого значення для деяких видів птахів, що зупиняються там для відпочинку. «Отже, єдиний спосіб обмежити шкоду Балтійському морю — це подати в суд», - заявили екологи. Вони також відзначили, що «Північний потік - 2» безпосередньо руйнує місця проживання на морському дні на площі понад 16 футбольних полів.

Раніше повідомлялося, що у завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік-2» на ділянці в Німеччині будуть серйозні наслідки не тільки для України, але і для Європи. Про це заявила член сенатського Комітету з закордонних відносин Сенату США Джин Шахін. За її словами, після завершення проекту у Росії з'явиться «потужна зброя».

Про те, чому російські газопроводи стануть глобальним кліматичним програшем для Зеленого пакту Європи, і чому слід заборонити розробку вугілля, нафти і газу в арктичних регіонах планети, читайте в статті Михайла Гончара «Північний потік-2»: кліматичний вимір» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі