Завершення будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" на ділянці в Німеччині матиме серйозні наслідки не лише для України, але й для Європи. Про це заявив членкиня сенатського Комітету з закордонних відносин Сенату США Джин Шахін, передає "Інтерфакс-Україна".
"Для нас неприйнятно будівництво проєкту "Північний потік-2"... Ми вважаємо, що завершення його будівництва матиме серйозні наслідки для України і наслідки для європейського континенту", - заявила Шахін після зустрічі групи американських сенаторів з президентом України Володимиром Зеленським.
За її словами, після завершення проєкту у Росії з'явиться "потужна зброя". Джин Шахін нагадала про те, що Конгрес Сполучених Штатів у 2020 році прийняв перший пакет санкцій щодо російського газопроводу. Шахін сподівається, що цього року буде прийнятий додатковий пакет.
"Далі будуть розглядатися інші засоби впливу на його будівництво, коли воно завершиться, як можна буде впливати на його подальшу експлуатацію, оскільки перед його запуском в експлуатацію він повинен отримати дозволи та ліцензії для цієї експлуатації", - заявила вона.
Також Шахнін зазначила, що "восени поточного року в Німеччині відбудуться вибори (канцлера - ред.) - тобто буде певний розвиток подій, який матиме остаточний вплив на" Північний потік -2 ".
Раніше повідомлялося про те, що республіканці в Конгресі США закликали американський уряд скасувати обмеження на санкції проти компанії-оператора "Північний потік-2". Конгресмени пояснили, що твердження Держдепу США про "негативний вплив на відносини США з Німеччиною, ЄС і іншими європейськими союзниками і партнерами" повністю не відповідає позиції країн Центральної та Східної Європи, включно з Україною. Саме ці союзники і партнери мають найбільші проблеми з безпекою та економікою, пов'язані з "Північним потоком-2", відзначили законодавці.
Нагадаємо, США не стали вводити санкції відносно компанії Nord Stream 2 AG (оператор проєкту) і її виконавчого директора Маттіаса Варніга.
При цьому президент США Джо Байден виступає проти завершення проєкту, але разом з цим намагається налагодити відносини з Німеччиною.