Про це "Європейській правді" сказав німецький депутат Аксель Фішер, який представляє групу.
"Так, зараз активно йде дискусія, нам кажуть, що Росія має повернутися до цієї зали. Але наша група каже "ні". Це – будинок демократії, у нас є правила та принципи демократії. Ми не маємо змінювати їх під конкретну країну – чи то Росія, чи Туреччина, чи будь-яка інша", - сказав німецький політик.
У цей же час, британський представник Пол Скаллі розповів, що таку ж позицію зайняла група консерваторів у ПАРЄ.
"Так, діалог з Росією був би корисний, але ми маємо пам'ятати, чому Росія залишила асамблею. Ми зараз не можемо допустити, що Росія знову доєднається до цієї зали", - пояснив він.
Нагадаємо, що в ПАРЄ був представлений звіт про порушення прав людини в анексованому Криму і непідконтрольних Україні районах Донбасу. В цьому вказано, що умов для виборів в Донбасі немає. Чесні вибори потребують свободи слова для "проукраїнських" та "проросійських" ЗМІ, що важко уявити без встановлення українського закону та правопорядку.
Тим часом, Україна вимагає відставки президента ПАРЄ, який симпатизує Кремлю. Юридично запустити процедуру зміни президента буде можливо тільки в січні, під час відкриття чергової сесії, коли будуть підтверджуватися повноваження керівництва асамблеї. За існуючою традицією, ПАРЄ обирає нового президента кожні два роки.