"Зараз ми разом вивчаємо регламент, щоб офіційно порушити це питання в асамблеї. Аграмунт не турбується про свою репутацію, а турбується про своєї посади. Тому будемо бити по самому хворому місцю для нього – з його посади", - сказала Геращенко.
Як підкреслила віце-спікер, заяви Аграмунта останнім часом, як правило, повністю відповідають російської позиції. Крім того, він ініціює зняття з РФ політичних санкцій, накладених асамблеєю.
"Нас турбує, що політик, делегований на цю посаду Європейською народною партією, в своїх діях відходить від позиції ЄНП і від принципів ПАРЄ. Ми не можемо ігнорувати і вже ведемо консультації з колегами по групі", - сказала вона, додавши, що розмови про це вже були тільки в политгрупе ЄНП у ПАРЄ, а також з керівництвом Європейської народної партії.
"І там дійсно стурбовані позицією Аграмунта", - додала перший віце-спікер.
Юридично запустити процедуру зміни президента буде можливо тільки в січні, під час відкриття чергової сесії, коли будуть підтверджуватися повноваження керівництва асамблеї. За існуючою традицією, ПАРЄ обирає нового президента кожні два роки, 2016 рік – перший для Аграмунта. Однак у випадку, якщо українська делегація отримає значну підтримку колег з інших країн, його повноваження можуть не продовжити на 2017 рік.
Раніше Ар'єв повідомив, що ПАРЄ має намір прийняти ультиматум РФ про зміни правил роботи цієї організації, а також що вже на цьому тижні ряд впливових осіб в ПАРЄ готові ініціювати зміну її правил таким чином, щоб зробити можливим повернення до складу асамблеї делегації РФ. За словами Ар'єва, у вересні кілька лідерів асамблеї відвідали Москву, і отримали від росіян ультиматум про своє повернення. Як підкреслив депутат, вперше правила ПАРЄ пропонують змінити в інтересах однієї країни-члена, а не в інтересах всієї організації.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна може припинити участь у роботі Парламентської асамблеї Ради Європи у разі, якщо ця організація визнає повноваження російської делегації, не звертаючи увагу на нелегітимність виборів в Держдуму на території окупованого Росією Криму.
Нагадаємо, делегація Росії досі знаходиться під санкціями ПАРЄ, які були накладені на неї в квітні 2014 року через анексію Криму. Згідно з відповідною резолюцією, російські депутати були позбавлені права голосу в ПАРЄ, а також права бути представленими в її керівних органах.