Греція може провести дострокові парламентські вибори восени 2015 року.
"Цілком може так вийти, що, залежно від розвитку подій, у вересні або жовтні пройдуть вибори", - заявив міністр внутрішніх справ Греції Нікос Вуцис.
За даними західних ЗМІ, цю заяву було зроблено після прийняття парламентом Греції радикальних реформ, що стало можливо лише завдяки опозиції. Ряд депутатів правлячої партії "СІРІЗА" відмовилися підтримати вимоги кредиторів.
Вчора парламент Греції схвалив угоду з Єврогрупою. За угоду проголосували понад 168 грецьких депутатів, проти - 49, ще 5 депутатів утрималися. Близько половини тих, хто проголосував проти є членами правлячої партії СІРІЗА.
13 липня лідери ЄС підтвердили досягнення угоди з Грецією. Президент Європарламенту Мартін Шульц також зазначив, що тимчасовий вихід Греції з єврозони більше не є предметом обговорення, так як сторони просунулися в переговорах.
Греція не виплатила МВФ частину боргу до 1 липня, чим фактично оголосила дефолт. На референдумі 5 липня грецький народ висловився проти ухвалення умов кредиторів - 61,31% сказали "ні". При цьому грецький прем'єр Алексіс Ціпрас і його команда агітувала греків сказати "ні" кредиторам, щоб нібито покращити переговорну позицію Греції перед МВФ, ЄЦБ та Євросоюзом. У той же час, як повідомляють західні ЗМІ, референдум практично ні на що не вплинув - в кінцевому підсумку Греція була змушена прийняти основні вимоги кредиторів, від яких вперто відмовлялася місяці переговорів.
Мінфін Німеччині до останнього відмовлявся приймати навіть нові пропозиції Греції, в яких Ціпрас йшов на великі поступки, і розглядав варіант виходу Греції з єврозони на п'ять років.