Документи вказують на причетність "Петрова" і "Боширова" до спецслужб РФ – Bellingcat

Поділитися
Документи вказують на причетність У документах російських "туристів" знайшли чимало цікавого © Meduza
Підозрювані в отруєнні Скрипалів росіяни виявилися людьми без біографій.

Документи, а також інші прямі і непрямі докази говорять про те, що росіяни, відомий під іменами "Андрій Петров" і "Руслан Боширов" дійсно є співробітниками спецслужб РФ. Спільне розслідування агентства Bellingcat і російського видання The Insider спростовує заяву президента РФ Володимира Путіна про те, що вони "цивільні особи" і відвідали Солсбері з туристичною метою, а також підтверджує версію британського слідства про причетність російських спецслужб до замаху на перебіжчика Сергія Скрипаля та його доньку Юлію.

"Петров", і "Боширов" були зареєстровані в базі Федеральної міграційної служби у 2009 році. До цієї дати жодних записів та інших згадок про цих громадян немає. Це говорить про те, що ці імена – прикриття для співробітників однієї з спецслужб РФ.

Крім того, у файлі з паспортними даними "Петрова" є штамп "Даних не давати". А файл з біографією порожній і містить позначку "с. с." ("совершенно секретно" - цілком таємно). У паспорті "Петрова" вказана дата народження – 13 липня 1979 року в місті Котлас на півночі Росії. Однак жодних згадок про його життя в цьому місті немає. Також зазначено, що свій паспорт він отримав у 2009 році "замість зіпсованого". У досьє вказано номер "зіпсованого паспорта", якого, за даними Bellingcat, "ніколи не існувало".

У паспорті "Петрова" також відсутня згадка закордонного паспорта, що не відповідає російській практиці, коли такий запис є список всіх виданих владою документів.

Цікаво, що за місцем проживання "Петрова" раніше проживав інший Петров, паспортні дані якого відрізняються.

Згідно з даними про реєстрацію на рейс, номери закордонних паспортів "Петрова" і "Боширова" відрізняються на одну цифру: у першого номер документа закінчується на 1294, а у другого – на 1297.

Обидва "туристи" купили авіаквитки 1 березня – за день до вильоту, що суперечить з версією про заздалегідь заплановану поїздку. Автори розслідування вважають, що такий поспіх пов'язаний з тим, що в цей же жень квитки в Лондон купила Юлія Скрипаль, яка "могла перешкодити їх планам".

Внутрішні паспорти "Боширову" і "Петрову" були видані в УФМС 770001 по місту Москві. Обізнані співрозмовники пояснили, що "простим смертним" в цьому управлінні документи не оформляють. Документи отримують виключно силовики і високопоставлені чиновники.

Якщо поміняти останню цифру в паспорті "туристів", то можна виявити людей з дивними анкетами, з неповними адресами і відсутніх в будь-яких соцмережах і базах даних.

13 вересня підозрювані в отруєнні Скрипаль Олександр Петров і Руслан Бошіров дали інтерв'ю головному редактору RT Маргариті Симоньян, в якому заявили про те, що вони "просто туристи", а не співробітники ГРУ, як про це заявляють британські спецслужби. Вони начебто "не знають, де знаходиться будинок Скрипаля", а також заперечують, що у них був з собою "Новачок": "нормальним мужикам возити з собою жіночі парфуми - хіба це не по-дурному?"

В уряді Британії назвали інтерв'ю повністю брехливим.

Нагадаємо, 5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням було госпіталізовано російського шпигун-перебіжчика Сергія Скрипаля і його доньку. Через деякий час були госпіталізовано кілька співробітників екстрених служб, які працювали на місці події.

За даними слідства, проти Скрипалів використали нервовопаралітичну речовину "Новачок" російського виробництва. У Британії вважають, що саме Росія причетна до отруєння Скрипалів. Уряд країни прийняв рішення вислати 23 російських дипломатів. Ще майже 30 країн підтримали Британії та в знак солідарності вислали російських дипломатів.

5 вересня британські правоохоронці оприлюднили дані про двох підозрюваних в отруєнні нервовопаралітичним речовиною "Новачок" Скрипалів. Поліцейські підозрюють росіян Олександра Петрова та Руслана Боширова. Підозрювані, ймовірно, переміщувалися під псевдонімами, а Петров і Боширов не є їхніми справжніми іменами. "Фонтанка" в цей же вечір знайшла нападників, зазначивши, що їхні паспорти справжні і відрізняються лише однією останньою цифрою.

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей підкреслила, що підозрювані є співробітниками ГРУ Генштабу ЗС РФ, а сам замах майже напевно було схвалено вищим політичним керівництвом Росії.

Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля та дипломатичний скандал читайте в матеріалах Олександра Хари "Токсична Росія" і "Дипломатичний екзорцизм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі