Додатковий сон на вихідних може врятувати від депресії — The Guardian

Поділитися
Додатковий сон на вихідних може врятувати від депресії — The Guardian © depositphotos/ alenkasm
Чи дійсно можна компенсувати втрачений сон додатковими годинами відпочинку на вихідних?

Додаткові години сну на вихідних навряд чи замінять повноцінний якісний сон, але згідно з новими дослідженнями, це може допомогти уникнути депресії, пише The Guardian.

Ймовірно, багато людей вже давно здогадувалися про це. Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Sleep Medicine, люди, які намагаються «наздогнати» втрачені години сну у будні дні за допомогою додаткового сну на вихідних, рідше страждають від депресії.

Однак, чи дійсно, пробути в ліжку цілий день під час вихідних - це ліки від депресії? Все не так просто, є застереження: дослідження дійсно показало, що люди, які спали додатково одну чи дві години у вихідні, мали менший ризик розвитку депресії, але поширеність депресивного стану зросла серед тих, хто спав більше двох додаткових годин. Що ж тоді робити?

У дослідженні були використані дані опитування за 2016 рік, в якому взяли участь 5 500 жителів Південної Кореї.

Чи дійсно можна компенсувати втрачений сон додатковими годинами відпочинку на вихідних? Різні дослідження дають різні, подекуди навіть суперечливі результати.

Дослідження сну, проведене у 2019 році, показало, що відпочинок у вихідні дні не приносить користі метаболічному здоров'ю для осіб, які страждають від дефіциту сну в будні.

Але новіші дослідження, проведені минулого року, показали, що така стратегія боротьби з дефіцитом сну може в довгостроковій перспективі зменшити ризик смертності серед людей, які постійно страждають від недосипання.

Водночас деякі експерти навіть припускають, що подібний надмірний сон у вихідні може дати протилежний результат і зрештою спровокувати безсоння.

Схоже, що вченим важко знайти єдиний висновок щодо цього питання. Без сумніву, постійне недосипання дійсно шкідливе для здоров’я і негативно впливає на настрій, концентрацію уваги, пам’ять та когнітивні процеси загалом, на вагу, імунну систему, а також може скорочувати тривалість життя.

Однак занадто багато сну – це теж погано. 

Що ж тоді робити? Загалом, попри те, що надмірний сон на вихідних не замінить якісну гігієну сну, додаткова година відпочинку не зашкодить і навіть може покращити настрій, резюмує видання.

Світ все ще не може оговтатися від пандемії коронавірусу. Одним із багатьох негативних наслідків пандемії стало те, що багато людей буквально «втратили сон», Однак «пандемічне безсоння» можна подолати.  Експерти кажуть, що для цього потрібно просто потренуватися і виробити нові правильні звички. Читачі The Guardian поділилися своїми методами боротьби з безсонням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі