До цієї делегації, яка перебуватиме в карибській країні до вівторка, 19 лютого, і планує також зустрітися з європейськими послами, входять шість членів ЄП.
Поки що невідомо про можливі зустрічі цієї делегації з членами уряду Ніколаса Мадуро.
Мадуро вважає, що Європейський союз (ЄС) повинен виправити свою політику відносно Венесуели.
Більшість членів ЄС, як і Сполучені Штати, визнали в якості законного президента Венесуели лідера Національної асамблеї опозиції Хуана Гуайдо. Росія підтримує Мадуро.
Для Мадуро, однак, "у Венесуелі є тільки один конституційний президент", яким є він сам, а те, що відбувається він вважає "державним переворотом", в якому він звинувачує Дональда Трампа і еліту США.
Як повідомлялося, 23 січня у Венесуелі з новою силою спалахнули масові акції протесту проти режиму Ніколаса Мадуро, інавгурація якого відбулася два тижні тому. На багатотісячному мітингу в Каракасі голова Національної Асамблеї Хуан Гуайдо склав присягу тимчасового президента Венесуели. США визнали його легітимним главою держави. Слідом за Вашингтоном це зробили Євросоюз, Ізраїль, Організація американських держав, уряди Канади, Бразилії, Коста-Ріки, Аргентини, Парагваю, Перу, Колумбії, Еквадору, Чилі, Гватемали і Гондурасу. Україна також заявила про підтримку венесуельської опозиції.
Європарламент на засіданні 31 січня визнав лідера опозиції Венесуели Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни.
У підтримку Мадуро висловилися Росія, Китай, Італія, Болівія, Мексика, Куба і Туреччина. При цьому 1 лютого Італія заблокувала рішення Європарламенту щодо визнання Гуайдо президентом. Побічно Італію підтримали Кіпр, Греція, Австрія та Словаччина.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля "Гнів Венесуели" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".