До Конгресу США внесли законопроект про санкції проти "Північного потоку-2"

Поділитися
До Конгресу США внесли законопроект про санкції проти Газопровід у черговий раз назвали загрозою нацбезпеці США та енергонезалежності ЄС © gazeta.ru
Точні санкції, які можуть ввести проти російського газопроводу у разі прийняття законопроекту, поки не відомі.

Член Республіканської партії, сенатор від штату Вайомінг Джон Баррасо вніс до Конгресу Сполучених штатів Америки законопроект про введення санкцій проти російського газопроводу "Північний потік-2", повідомляє прес-служба політика.

"Ми бачили, як Росія у минулому використала свій природний газ як геополітичну зброю. Вона загрожує іншим країнам, вимагає у них гроші і залякує. З цим новим трубопроводом Росія прагне зробити Німеччину та іншу Європу ще більш залежними", - заявив сенатор.

Він пояснив, що енергетична і національна безпека - це одне і теж, тому "в інтересах національної безпеки США" допомогти союзникам зменшити залежність від російської енергетики.

Також у контексті "Північного потоку-2" сенатор згадав про Україну.

"Путін фактично припинив постачання природного газу в Україну у 2006, 2009 році і 2014 році. Він вторгся в Україну і анексував Крим, щоб відрізати доступ до природних газів і нафтових ресурсів. Це та модель, яку Путін використовує у якості зброї. Найкращий захист від цієї зброї полягає в тому, щоб країни Європи мали енергетичне різноманітність і безпеку", - сказано в заяві.

Раніше США у черговий раз нагадали, що всім компаніям, які взяли участь у проекті будівництва російського газового трубопроводу "Північний потік-2", загрожують санкції.

Раніше помічник державного секретаря США у справах Європи і Євразії Весс Мітчел назвав газопроводи "Північний потік-2" і "Турецький потік" загрозою енергетичній безпеці Європейського Союзу.

Нагадаємо, 21 березня євродепутати підтримали законопроект Єврокомісії, який поширює правила внутрішнього газового ринку ЄС на газопроводи, які розташовані не на континенті, в тому числі - на "Північний потік-2", який у своєму нинішньому вигляді не відповідає правилам так званого третього енергетичного пакета ЄС, оскільки повністю належить російському "Газпрому".

Перед цим проти будівництва "Північного потоку-2" зі спільною заявою виступили парламенти Литви, Латвії, Польщі та Естонії.

Однак Федеральне відомство з судноплавства і гідрографії Німеччини видало дозвіл на будівництво 30-кілометрової ділянки газопроводу.

Проти реалізації проекту "Північний потік-2" активно виступають СШАй Україна.

Детальніше про ризики "Північного потоку-2" читайте в статті Олени Павленко "Третій непрохідний" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі