До Конгресу США внесено законодавчу ініціативу, яка засуджує повернення Росії до Парламентської Асамблеї Ради Європи попри те, що Москва не виконала жодної вимоги Європи; внесення резолюції на розгляд ініційовано конгресменами – членами обох американських політичних партій та співголовами Конгресового Українського кокусу, повідомляє 3 липня посольство України в США у своєму Facebook.
"Співголови Конгресового українського кокусу представили двопартійну резолюцію, у якій засудили рішення ПАРЄ щодо відновлення права голосу делегації РФ", – сказано в повідомленні.
Зокрема, документ висловлює "глибоку стурбованість" США рішенням ПАРЄ, яке фактично залишає без покарання злочини Росії та заохочує російського диктатора Путіна до нових. Росія не деокупувала Крим, не вивела війська з українського Донбасу, неодноразово планувала та проводила атаки на західну демократію, більше того – російські кораблі здійснили неспровокований напад на військові кораблі ВМС України у Керченській протоці, Москва захопила в полон 24 моряки і три кораблі, які досі відмовляється віддавати, незважаючи на офіційне рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права.
"Росія була справедливо вигнана з Ради Європи через атаки проти суверенітету України у Криму. Російські сили не тільки залишилися у Криму, РФ почала смертоносну війну на українському Донбасі і продовжила здійснювати по всьому світу дестабілізуючі кампанії з дезінформації, спрямовані на підрив міжнародних демократичних інститутів... Росія не повинна заохочуватися за свою поведінку проти демократії, яка повторюється знову і знову. Закликаємо всіх колег у Палаті представників підтримати цю двопартійну резолюцію", – підкреслюють конгресмени у своїй заяві.
У ніч на 25 червня ПАРЄ зняла санкції з делегації Росії без будь-яких додаткових умов. Наступного дня ПАРЄ відновила права російської делегації у повному обсязі.
При цьому РФ не виконала жодної умови для повернення до організації. Не деокупувала українські Крим і Донбас, не звільнила українських політв'язнів і військовополонених моряків.
Українська та грузинська делегації оскаржили рішення про повернення РФ до ПАРЄ, а делегація України відмовилася від участі в роботі ПАРЄ і попросила Верховну Раду терміново розглянути це питання. Депутати поставили перед президентом Володимиром Зеленським і МЗС питання про доцільність участі в інших органах Ради Європи.
Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина, Грузія та Швеція планують підготувати спільну резолюцію в ПАРЄ проти повернення делегації Росії.
Докладніше про проблеми ПАРЄ після відновлення статусу РФ читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Яка Рада, така й порада" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".