Для Росії референдум в Греції такий же інструмент, як війна в Донбасі – Wyborcza

Поділитися
Для Росії референдум в Греції такий же інструмент, як війна в Донбасі – Wyborcza Для Путіна впертий Ціпрас - це "троянський кінь" проти ЄС. Ілюстрація © Facebook/Alexis Tsipras
Російська пропаганда радіє результатам грецького референдуму.

В Москві дуже зраділи тому, що на референдумі греки вирішили сказати "ні" кредиторам. Але саме в російських інтересах, щоб Греція лишилася в єврозоні, а Європа дуже великим коштом врятувала її економіку.

Про це пише Вацлав Радзівінович на сторінках Gazeta Wyborcza. Він описує реакцію російських пропагандистів на результати референдуму в Греції. Зокрема, урядова "Российская Газета" називала греків "малим, пригніченим боргами, але гордим народом". А прем'єр-міністр Алексіс Ціпрас, на думку російського видання "поклав на лопатки керівництво ЄС".

Головний пропагандист Росії Дмитро Кисельов у вечірній програмі з гордістю заявив, що "православні вирішують долю Європи". А похвала "православних" в російських ЗМІ можна сміливо розуміти так: "Наші втерли носа Брюсселю". Але Москва опинилася б в дуже скрутному становищі, якби ЄС махнув рукою на Грецію і лишив її наодинці з боргами.

В такій ситуації моральний обов'язок рятувати цих же гордих "православних" впав би на плечі Росії. Володимир Путін з певної точки зору став боржником Алексіса Ціпраса, який став єдиним лідером ЄС, який приїхав на економічний форум в Санкт-Петербург. Хоча тоді стало відомо, що під час зустрічі грецький і російський лідери не говорили про надання Афінам допомоги.

Вчора Ціпрас телефонував до Путіна. Той запевни, що "поважає результати" референдуму, але прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков запевнив, що питання про надання Греції російської фінансової допомоги не піднімалося.

Минулої суботи голова банку ВТБ Андрій Костін заявив, що російські інвестори готові купувати грецькі порти і брати участь в приватизації держпідприємств. Але про фінансову допомогу Москви він теж нічого не сказав.

"Посилення бізнесу – так, витяганню греків з біди, які розраховують на Москву – ні", - йдеться в статті.

І в тому немає нічого дивного. Сьогодні російському уряду доводиться мати справу з економічною кризою в РФ і урізати соціальні програми, щоб лишити витрати на армію на актуальному рівні. А тут ще й треба підтримувати фінансово окуповані Крим, Абхазію, витрачати великі суми на війну в Донбасі проти України і утримувати окупований регіон, який Київ фінансувати не хоче.

Ставлення Москви до Греції схоже до того, як вона розглядає і що сподівається отримати від Донбасу. Кремль хоче, щоб самопроголошені республіки на Сході України формально лишилися в складі України, завдяки чому російський уряд зможе зашкодити Києву провести реформи і зблизитись з Європою.

Так само Греція, залишившись в єврозоні, могла б стати "троянським конем" в ЄС. Відомий російський публіцист Максим Соколов вже накреслив сценарій, за яким Брюссель кидається рятувати Афіни попри результати референдуму. І ця "політична епідемія" поширюється на Португалію, Іспанію, Італію і Францію, які відмовляються проводити реформи і відновлювати економічне зростання, розраховуючи на гроші ЄС.

Об'єднання, на думку росіянина, такого не втримає, і південь Європи може відділитися. Євросоюз припинить існування, а на його руїнах буде збудовано так званий Північно-Східний Європейський Союз, до якого увійдуть германські народи і колишні країни Варшавського договору.

5 липня в Греції відбувся референдум щодо долі пропозицій кредиторів країни. При цьому грецька влада активно агітувала сказати кредиторам "ні", це нібито допомогло б укладенню угоди з кредиторами.

"Ні" пропозиціям кредиторів сказали більшість - 61,31% голосуючих греків, на підтримку пропозицій висловилися 38,71% учасників референдуму.

Президент Європейського парламенту Мартін Шульц попереджав, що тепер вихід Греції з єврозони є фактично неминучим.

Причиною референдуму став провал переговорів влади Греції з кредиторами з приводу боргу в 1,6 мільярдів доларів, в результаті чого МВФ заявили про невиплату Грецією 1,6 млрд боргу до 1 липня, чим країна оголосила дефолт.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі