Дешевий антидепресант знизив потребу в госпіталізації серед дорослих з високим ризиком захворювання на COVID-19 у дослідженні, спрямованому на пошук існуючих препаратів, які можна було б використовувати для лікування коронавірусу. Результати, опубліковані в середу в журналі Lancet Global Health, були настільки сильними, що незалежні експерти, які спостерігали за дослідженням, рекомендували припинити його достроково, оскільки результати були очевидними.
Дослідники протестували таблетку, що використовується для лікування депресії та обсесивно-компульсивного розладу, оскільки цей препарат, як відомо, зменшує запалення. Флувоксамін виглядав багатообіцяльним препаратом у невеликих дослідженнях, передає CNBC.
"Якщо ВООЗ дасть таку рекомендацію, ви побачите, як це буде широко застосовуватися", - сказав співавтор дослідження доктор Едвард Міллс з Університету Макмайстра в канадському Гамільтоні, додавши, що у багатьох бідних країнах цей препарат легко доступний. "Ми сподіваємося, що це призведе до великої кількості врятованих життів".
У США таблетки флувоксаміну коштують 4 долари за курс лікування COVID-19. Для порівняння, лікування антитілами IV коштує близько 2 тисяч доларів, а експериментальна противірусна пігулка компанії Merck для лікування COVID-19 – близько 700 доларів за курс. Деякі експерти передбачають, що різні методи лікування, зрештою, будуть використовуватися в комбінації для боротьби з коронавірусом.
Дослідники протестували антидепресант на майже 1500 бразильцях, які недавно заразилися коронавірусом, які були схильні до ризику важкого захворювання через інші проблеми зі здоров'ям, такі як діабет. Близько половини приймали антидепресант удома протягом 10 днів, інші отримували плацебо. За ними стежили протягом чотирьох тижнів, щоб побачити, хто з них потрапив до лікарні або тривалий час провів у відділенні невідкладної допомоги, коли лікарні були переповнені.
Залишаються питання про оптимальну дозу, про те, чи можуть отримати користь пацієнти з нижчим ризиком і чи слід поєднувати таблетки з іншими методами лікування.
В рамках більшого проєкту вивчалися вісім існуючих препаратів щодо їх ефективності проти коронавірусу. У рамках проєкту все ще тестується препарат від гепатиту, але всі інші – включаючи метформін, гідроксихлорохін та івермектин – не виправдали себе.