Держсекретар США обговорив з Лавровим ситуацію в Афганістані

Поділитися
Держсекретар США обговорив з Лавровим ситуацію в Афганістані © Anton Golubev/Reuters
Для США і Росії захоплення Кабулу стало несподіванкою.

Держсекретар США Ентоні Блінкен в понеділок обговорив крах підтримуваного Заходом уряду Афганістану з Китаєм і Росією.

Держдепартамент повідомив, що Блінкен окремо поговорив з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим і міністром закордонних справ Китаю Ван І, щоб обговорити ситуацію з безпекою і зусилля щодо евакуації людей в безпечне місце, передає AFP.

Держдепартамент надав кілька інших подробиць. Росія заявила, що Блінкен і Лавров обговорили роботу Москви з різними афганськими політичними силами, спрямовану на «сприяння забезпеченню стабільності та громадського порядку».

Обидва «домовилися продовжити консультації за участю Китаю, Пакистану та інших зацікавлених країн, щоб створити правильні умови для початку інклюзивного межафганского діалогу в нових умовах», - йдеться в заяві російського МЗС.

Лавров також поговорив по телефону зі своїм китайським колегою Ван І. Вони обговорили політичну координацію в зв'язку з ситуацією в Афганістані і її наслідками для регіону.

І Росія, і Китай активізували контакти з талібами після того, як Сполучені Штати вирішили піти з Афганістану, поклавши край 20-річному військовому втручанню і поклавши початок швидкому краху уряду.

Москва, яка в радянські часи провела десять років у дороговартісній окупації Афганістану, під час якої вона боролася з ісламськими партизанами, яких тоді підтримував Вашингтон, зберегла своє посольство в Кабулі відкритим і планує переговори з талібами.

Росія заявила, що бачить, що Талібан "відновлює порядок", в той час як Китай заявив в понеділок, що хоче «дружніх і заснованих на співпраці» відносин з Афганістаном за талібів.

Китай, який, на думку правозахисних груп, ув'язнив більше одного мільйона осіб, в основному мусульман з уйгурів та інших меншин, в ході кампанії, яку Вашингтон вважає геноцидом, прагне зупинити ісламський радикалізм на своїй території і є союзником Пакистану, історичного покровителя Талібану.

Американський парламентер Залмай Халілзад регулярно консультувався з Росією і Китаєм під час своєї невдалої дипломатії, щоб сприяти мирній угоді про поділ влади після виходу США.

Також сьогодні генсекретар ООН Антоніу Гутерріш закликав Раду Безпеки «використовувати всі наявні в його розпорядженні інструменти для придушення глобальної терористичної загрози в Афганістані» і гарантувати дотримання основних прав людини.

Нагадаємо, в неділю, 15 серпня, таліби захопили столицю Афганістану Кабул. Перед цим протягом менш ніж двох тижнів «Талібан» взяв під контроль більшу частину провінцій Афганістану. Прогнози американської розвідки щодо того, що афганський уряд може протриматися в Кабулі від 30 до 90 днів не виправдалися. Також канцлер Німеччини визнала, що країна допустила помилку в оцінці розвитку подій в Афганістані.

25 квітня 2021 року за розпорядженням президента Джо Байдена США почали виведення військ з Афганістану, який планували повністю завершити до 11 вересня - двадцятої річниці терактів 11 вересня 2001 року.

Детальніше про наслідки дій Вашингтона і дестабілізації в регіоні - в статті Миколи Замикули «Що залишиться в Афганістані після виведення американських військ?», А також в матеріалі Олексія Їжака «Трагедія Афганістану:« Талібан »прийшов» для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі