Радбез ООН прийняв заяву щодо Афганістану

Поділитися
Радбез ООН прийняв заяву щодо Афганістану © 112 Україна
ООН закликає до переговорів зі створення нового уряду.

Рада Безпеки ООН у понеділок закликала до переговорів зі створення нового уряду в Афганістані і припинення бойових дій і зловживань після того, як голова ООН Антоніо Гутерріш попередив про «страшні» обмеження прав людини і часті порушення відносно жінок і дівчаток.

Рада з 15 членів випустила заяву, узгоджену консенсусом, після того, як Гутерріш звернувся до органу із закликом «використовувати всі наявні в його розпорядженні інструменти» для придушення глобальної терористичної загрози з Афганістану і гарантувати дотримання прав людини.

«Ми не можемо і не повинні кидати народ Афганістану», - заявив Гутерріш Раді Безпеки, передає Reuters.

Рада Безпеки підкреслила важливість боротьби з тероризмом в Афганістані для забезпечення того, щоб інші країни не піддавалися погрозам або нападам, і заявила, що «ні таліби, ні будь-які інші афганські угруповання або окремі особи не повинні підтримувати терористів, що діють на території будь-якої іншої країни».

Генсек ООН закликав до негайного припинення всіх бойових дій і створення шляхом всеосяжних переговорів нового уряду, до якого повинні входити жінки.

Підтримувані США афганські сили усунули талібів від влади в 2001 році за відмову здати лідера «Аль-Каїди» Усаму бен Ладена після нападів на США 11 вересня 2001 року.

Незалежні експерти ООН повідомили Раді Безпеки в минулому місяці, що «Аль-Каїда» присутня принаймні в 15 афганських провінціях, що складаються в основному з громадян Афганістану та Пакистану, а також вихідців з Бангладеш, Індії та М'янми.

«Афганістан ніколи не повинен знову стати притулком для терористів. Це практичний результат», - заявив раді заступник посла Китаю в ООН Ген Шуан. «Ми сподіваємося, що таліби... повністю порвуть з терористичними організаціями».

Посол Росії в ООН Василь Небензя сказав, що швидка поразка талібами урядових сил "застала всіх зненацька".

«В даний час ми вважаємо, що панікувати немає сенсу... вдалося уникнути широкомасштабної кривавої бійні серед мирних жителів. Ми закликаємо всі афганські сторони утримуватися від бойових дій і сприяти мирному врегулюванню», - сказав він.

Талібан правив Афганістаном з 1996 по 2001 рік. Вони не дозволяли жінкам працювати, дівчаткам не дозволяли відвідувати школу, а жінкам доводилося закривати обличчя і виходити з дому лише в супроводі родичів-чоловіків.

«Ми отримуємо лякаючі повідомлення про серйозні обмеження прав людини по всій країні. Мене особливо турбують повідомлення про зростаючі порушення прав людини по відношенню до жінок і дівчаток в Афганістані», - сказав Гутерріш.

Офіційні особи Талібану виступили із заявами, в яких йдеться про те, що вони хочуть мирних міжнародних відносин, і обіцяють поважати права жінок.

Посол Ірландії в ООН Джеральдін Бірн Нейсон закликала Раду Безпеки підтримати жінок Афганістану на тлі «численних і  повідомлень про сумарні страти, примусові шлюби і сексуальне та гендерне насильство».

«Повідомляється, що таліби заявили, що жінкам нічого їх боятися», - сказала вона раді. «Повідомлення міжнародній спільноті того, що воно хоче почути, нікого не обдурить. Ми не будемо закривати очі на правду».

Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд закликала до припинення нападів на мирних жителів і повазі прав і свобод людини.

Посол Афганістану в ООН Гулам Ісакзай, виступаючи від імені мільйонів людей, «чия доля висить на волосині», закликав Організацію Об'єднаних Націй не визнавати ніяку адміністрацію, яка домагається влади силою, або будь-який уряд, що не є інклюзивним.

У Організації Об'єднаних Націй близько 3000 національних співробітників і близько 300 міжнародних співробітників на місцях в Афганістані. Деякі були переведені в Кабул, але нікого не евакуювали.

«Присутність Організації Об'єднаних Націй буде адаптуватися до ситуації в області безпеки. Але, перш за все, ми залишимося і надамо допомогу афганському народу в скрутну годину», - сказав Гутерріш.

Талібан увійшов до столиці Кабул в неділю, а президент Ашраф Гані покинув Афганістан, що стало кульмінацією стрімкого наступу ісламістських бойовиків з метою повернути країну через 20 років після того, як вони були вигнані вторгненням під керівництвом США.

Детальніше читайте в статті Олексія Їжака "Трагедія Афганістану:« Талібан »прийшов".

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі