Сьогодні, 22 липня, стало відомо, що Державний департамент США призначив за $1 млн винагороди за інформацію, яка допоможе заарештувати двох громадян України, підозрюваних у кіберзлочинності.
"Сьогодні Державний департамент США оголошує винагороду в розмірі до 1 мільйона доларів США (за кожного розшукуваного) за інформацію, яка допоможе заарештувати й/або засудити громадян України Артема В'ячеславовича Радченка та Олександра Віталійовича Єременка за їх участь в транснаціональній організованій злочинності, зокрема у кібер-злочины", - йдеться в заяві для преси держсекретаря США Майка Помпео.
Заяву оприлюднено на сторінці посольства США в Україні у Facebook.
У січні 2020 року в результаті розслідування Секретної служби США було пред'явлено звинувачення проти Радченко і Єременко 16 статей, звинувачуючи їх у змові для вчинення шахрайства з цінними паперами, електронного шахрайства і кібершахрайства. Звинувачення стверджує, що Радченко і Єременко зламали електронну систему збору, аналізу і пошуку даних (EDGAR) Комісії з цінних паперів і бірж США, і викрали тисячі конфіденційних файлів, які пізніше незаконно продали, щоб отримати прибуток. Комісія з цінних паперів і бірж США також подала позов, висунувши звинувачення проти Єременко та інших фізичних і юридичних осіб.
"Це оголошення про винагороду зроблено в рамках програми TOCRP, по якій, разом з програмою Державного департаменту США з винагород за надання інформації про міжнародної наркоторгівлі, до відповідальності притягнено понад 75 транснаціональних злочинців з моменту початку цих програм в 1986 році. Державний департамент США виплатив понад 130 млн доларів винагороди за інформацію, яка призвела до зазначених арештів", - йдеться в повідомленні.
Бюро Державного департаменту США з міжнародних питань у сфері боротьби з незаконним обігом наркотиків та правоохоронних питань керує цими програмами винагород в тісній координації з Секретною службою США (USSS), Управлінням по боротьбі з наркотиками (DEA), Федеральним бюро розслідувань (FBI), Міграційної та митної правоохоронної службою США та іншими урядовими агентствами США.
"Ці дії демонструють прихильність Державного департаменту США підтримувати зусилля правоохоронних органів і загальнодержавний підхід до боротьби з транснаціональною організованою злочинністю", – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 20 липня влада США вирішили підтримати розвиток кібербезпеки в Україні і виділять для цього $38 млн міжнародної технічної допомоги, повідомив віце-прем'єр – міністр цифровий трансформації Михайло Федоров.
Залучення експертів та досвіду США дуже важливо для України, оскільки США - один зі світових лідерів у сфері кібербезпеки, вважає Федоров.
Раніше повідомлялося, що в інтернет потрапили дані мінімум 20 мільйонів користувачів безкоштовних VPN сервісів. Загальний обсяг опублікованих даних – 1,2 ТБ.