Сьогодні, 20 липня, стало відомо, що влада США вирішили підтримати розвиток кібербезпеки України й надасть для цього $38 млн міжнародної технічної допомоги.
Про це віцепрем'єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федорів, повідомив на своїй сторінці у Facebook.
"Більше року активної роботи - десятки складних переговорів, узгодження спільної концепції та планів - і днями, нарешті, проект остаточно зареєстрований в Кабміні. Мінцифри визначено бенефіціаром проекту, і я гарантую, що кожен цент міжнародної підтримки буде витрачений з максимальною ефективністю і результатом для країни. І ми будемо публічно звітувати про хід і витрати проекту", - написав віцепрем'єр у середу.
Залучення експертів та досвіду США дуже важливо для України, оскільки США - один зі світових лідерів у сфері кібербезпеки, вважає Федорів.
"Протистояння країн вже давно перейшло у кіберпростір, й ми постійно відчуваємо негативну кіберактивність північного сусіда, тому повинні гідно протистояти такій агресії", - заявив Федоров.
Міністр цифровий трансформації нагадав, що в Україні почалася активна фаза реформи кібербезпеки. Зокрема, змінено керівництво Держспецзв'язку та розпочато розвиток ефективного і сучасного державного Киберцентра.
"Ми прагнемо забезпечити централізацію і захист державної ІТ-інфраструктури та реєстрів. Повинні піти в небуття КСЗІ (даремні папірці на п'ять років) та інші стандарти безпеки 90-х, натомість мають з'явитися сучасні моделі побудови та постійної підтримки безпеки ІТ-систем", - відзначив Федоров.
Нагадаємо, Служба безпеки України нейтралізувала понад 300 кібератак та кіберінцидентів на об'єкти критичної інфраструктури протягом першого півріччя 2020 року.
Раніше повідомлялося, що Комітет з асигнувань Палати представників Конгресу США запропонував збільшити військову допомогу Україні у 2021 році на $25 млн. Проект військового бюджету опублікований на сайті комітету 7 липня. Конгресмени хочуть збільшити допомогу Україні до $275 млн.