Берні Сандерс є одним з двох лідерів кокусів в Айові – першого голосування за обрання кандидата від Демократичної партії, який буде боротися проти президента Дональда Трампа на виборах у листопаді. У Сандерса, згідно з прогнозами, найбільші шанси виграти три наступних праймеріз. Незалежному сенатору від Вермонта 78 років – він найстарший з потенційних кандидатів у президенти США цього року. І за нього агітує наймолодша конгресвуман в історії США – Александрія Окасіо-Кортез.
ХТО ТАКИЙ БЕРНІ САНДЕРС?
Він вдруге балотується в президенти. Під час минулої президентської кампанії Берні Сандерс зупинився в кроці від висунення кандидатом в президенти США від Демократичної партії. Тоді він програв Гілларі Клінтон, яка, у свою чергу, на загальних виборах програла Дональду Трампу, хоча і набрала на три мільйони голосів більше.
Його кампанія називається "Не я. Ми" (Not me. Us), завжди додаючи, що жоден кандидат не здатний здолати Дональда Трампа і клас мільярдерів поодинці – "Є тільки один спосіб перемогти – разом".
Берні Сандерс (Bernie Sanders) у 2006 році був обраний в Сенат США після проведених 16 років в якості єдиного конгресмена від Вермонта в Палаті представників. Поточна сенатська каденція стала вже третьою для Берні після перемоги на виборах у 2018 році з 67 відсотками голосів.
Він народився в Брукліні, штат Нью-Йорк. Навчався в Бруклінському коледжі та Чиказькому університеті. Після закінчення університету він переїхав у Вермонт, де працював теслею і режисером документальних фільмів.
У 1981 році Берні Сандерс обрали мером Берлінгтона – найбільшого міста штату. Сандерс виграв вибори з перевагою всього в 10 голосів, обігнавши шестиразового мера.
Керівництво Берні допомогло перетворити Берлінгтон в один з найбільш захоплюючих і придатних для життя невеликих міст в Америці. Принаймні, так сказано на офіційному сайті кампанії Берні Сандерса. Під його управлінням місто добилося великих успіхів в доступному житлі, прогресивному оподаткуванні, охороні навколишнього середовища, догляді за дітьми, правах жінок, молодіжних програмах та мистецтві.
В Конгресі Берні Сандерс невпинно боровся за сім'ї, які працюють, зосередившись на зниженні середнього класу і зростаючому розриві між багатими та всіма іншими.
Берні назвали "практичним і успішним законодавцем", а в Палаті представників його назвали "королем поправок" за те, що він прийняв більше поправок, ніж будь-який інший конгресмен.
Він підтримує право жінок на аборт, заборона на напівавтоматичну зброю і виступає за миттєві перевірки для власників зброї.
Берні Сандерс був принциповим противником смертної кари протягом всієї своєї політичної кар'єри.
У листі, який він опублікував у 1972 році, коли він був кандидатом на пост губернатора штату Вермонт, Сандерс закликав до скасування всіх законів, спрямованих проти гомосексуальності.
У 1980-х Сандерс підтримав введення в Берлінгтоні Дня гордості лесбіянок і геїв та в якості мера міста підписав резолюцію з рекомендацією, щоб всі рівні державної влади підтримали права ЛГБТ.
Вермонт став першим штатом, який легалізував одностатеві союзи у 2000 році, і у 2009 став першим штатом, що легалізував одностатеві шлюби законом.
Сандерс вважає, що для нових іммігрантів повинен бути створений шлях до громадянства.
Берні Сандерс був одним з організаторів боротьби за громадянські права в Університеті Чикаго в 1960-х і отримав від Національної асоціації сприяння прогресу кольорового населення оцінку 100% у їхньому рейтингу голосувань щодо цивільних прав. У 1988 році Сандерс брав участь у президентській кампанії Джессі Джексона – другого в історії США темношкірого, який балотувався в президенти.
У рамках своєї передвиборчої програми 2016 року, Сандерс закликав до припинення чотирьох основних типів насильства проти темношкірих американців: фізичного, політичного, правового і економічного.
Сандерс активно підтримує відокремлення церкви від держави.
Бувши главою сенатського комітету у справах ветеранів, Берні Сандерс працював через прохід, щоб "подолати отруйні партійні розбіжності у Вашингтоні та укласти одну з найбільш значних угод за останні роки". У 2015 році демократичне керівництво обрало Берні Сандерс високопоставленим членом Ради в бюджетному комітеті Сенату.
Берні живе в Берлінгтоні, штат Вермонт, зі своєю дружиною Джейн. У нього четверо дітей та сім внуків.