Reuters зібрав декілька історій жертв атаки Ізраїлю на Сектор Гази

Відео
Поділитися
Reuters зібрав декілька історій жертв атаки Ізраїлю на Сектор Гази Дівчинка, поранена під час атак Ізраїлю по Сектору Гази. В Ізраїлі визнають, що з 7 жовтня вбито понад 3000 людей, з яких лише половина – 1500 бойовиків – представники ХАМАСу © EPA-EFE/HAITHAM IMAD

Більшість із 2,3 мільйона людей у ​​Секторі Гази не мають електрики та води. І, оскільки сотні ізраїльських ударів сипляться на їхній крихітний анклав, їм нікуди втекти. Далі наведемо переклад репортажу Reuters, журналісту вдалося  поспілкуватися з кількома жертвам ситуації. 

Палестинська територія, одне з найбільш багатолюдних місць на Землі, перебуває в облозі з суботи, під майже безперервним бомбардуванням, у результаті якого, за словами представників охорони здоров’я Гази, загинули понад 1000 людей. Ці удари є помстою за нищівний напад на Ізраїль з боку правлячого Сектором  Гази ісламістського угруповання ХАМАС. В результаті якого, за словами ізраїльських військових, загинули понад 1200 людей.

За Ізраїль чи за палестинців? Представники української правиці розбираються з ситуацією і схиляються до того, що Ізраїль вийде з цього загострення хоч приниженим,  але переможцем. Та без жертв, зокрема серед цивільних – не обійтись.

«Я пережив усі війни та вторгнення в минулому, але ніколи не бачив нічого гіршого, ніж ця війна», — сказав 35-річний Ямен Хамад, батько чотирьох дітей, чий дім був зруйнований ізраїльськими ударами по північній Газі. 

У лікарні в Хан-Юнісі на півдні Гази родичі та друзі вишикувалися в чергу біля переповненого моргу, де тіла були розкладені на підлозі, оскільки холодильники були заповнені або були без електроенергії.

Родичі відчайдушно прагнули якнайшвидше поховати своїх близьких, до того, як настане спека. Вони коротко розмовляли над тілами, молячись за спокій душ, перш ніж віднести їх до могил поблизу, з носилками, якщо вони були доступні, або без них.

Агентство Reuters опитало понад три десятки людей у ​​Газі, і більшість з них повторили настрої Хамада. Вони намалювали картину страху та безнадійності перед обличчям того, що назвали найгіршим насильством, яке вони коли-небудь бачили.

Єгипетська влада заблокувала єдиний кордон смуги з Єгиптом, тому люди сказали, що потрапили в пастку. Вони побоювалися, що найгірше ще попереду, включаючи можливе наземне вторгнення, оскільки Ізраїль прагне відплати за найсмертоносніший напад палестинських бойовиків за 75-річну історію країни.

Для родини Ала аль-Кафарне не було порятунку.

31-річний хлопець сказав, що втік із міста в суботу разом зі своєю вагітною дружиною, батьком, братами, двоюрідними братами та родичами. Вони поїхали до табору біженців на узбережжі, де, як вони сподівалися, будуть у безпеці, але повітряні атаки почали націлюватися і на цю територію, тому вони попрямували до Шейх-Радвана, іншого району глибше на схід.

Він додав, що у вівторок ввечері авіаудар вразив будівлю, де перебувала і його сім'я  Загинули  всі, крім нього.

«Ми втекли від небезпеки до смерті», — сказав Кафарне біля лікарні Шифа в місті Газа, його голова була розрізана, а від плеча до зап’ястка — гіпс. Він сидів на тротуарі біля сотень інших людей, які оселилися  просто неба поруч із лікарнею. Дехто сказав, що сподівається, що його присутність може захистити їх від бомбардування.

«Зараз я бездомний», — сказав 45-річний Юсеф Даєр, сидячи на землі біля лікарні. "Можливо, це безпечно. Можливо. Це мирне цивільне місце, чи не так? Можливо, ні. Тепер жодне місце  не здається безпечним", - додав він.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі