Про це повідомляє сьогодні The Guardian. Лаурітцен розповів, що анонімне джерело звернулося до данського уряду цього літа. Воно прислало зразки документів, які були перевірені урядовими службами. Після підтвердження достовірності документів, почалися таємні переговори між парламентськими партіями Данії про підтримку цієї неоднозначної угоди.
"Все вказує на те, що це корисна інформація. Ми зобов'язані зробити це заради сумлінних платників податків", - сказав Лаурітцен.
В цей же час, у Копенгагені кажуть, що гроші за "Панамські документи" ще не були перераховані. Угода все ще не завершена. Міністр податкової політики Данії відмовився називати скільки збирається заплатити за інформацію, однак сказав, що йдеться про суму від одного до дев'яти мільйонів данських крон.
Нагадаємо, що у "панамському архіві" фігурують майже 500 офшорних компаній, пов'язаних з Україною. 9 травня, консорціум журналістів-розслідувачів (ICIJ) відкрив доступ до бази даних, у якій міститься інформація про більш ніж 300 тисяч офшорних компаній.
На офіційному сайті консорціуму оприлюднена інформація про компанії, зареєстровані у більше ніж 30 офшорних юрисдикціях, зокрема, Панамі, Багамських, Сейшельських і Британських Віргінських островах. Документи стали скандальними в Україні, оскільки містили інформацію про офшорні компанії президента Петра Порошенка.