В ЦРУ впевнені, що їх співробітники здатні "зловити" Іран на будь-якій спробі Тегерана порушити угоду щодо його ядерної програми, повідомляє з посиланням на представників американської розвідки ABC.
Заступник директора ЦРУ Девід Коен заявив, що розвідка США володіє всіма необхідними механізмами та джерелами інформації для того, щоб виявити будь-яке відхилення Ірану від підписаної угоди щодо його ядерної програми.
За його словами згоден і голова Національне агентство геопросторової розвідки Роберт Кардилло. Він додав, що ЦРУ так само може діяти спільно з Міжнародним агентством з атомної енергії (МАГАТЕ).
Директор Національної розвідки Джеймс Клаппер сказав, що американська розвідка не може на 100% встежити за всім, але угода з Іраном ставить розвідувальні служби в куди краще становище.
Можливість Ірану "змахлювати" з приводу ядерної угоди є одним із головних аспектів критики з боку противників укладення угоди з Тегераном.
23 липня агентство Reuters повідомило, що в Конгресі США проізраїльські високопоставлені члени Республіканської партії почали кампанію проти підписання угоди з Іраном щодо його ядерної програми.
22 липня спікер палати представників США пообіцяв зірвати угоду з Іраном. Крім того, лідер республіканської більшості в сенаті Мітч Макконнелл зазначив, що не згоден з позицією адміністрацією США, згідно з якою Вашингтону потрібно було зробити вибір між досягненням угоди по атому з Іраном і війною з цією країною.
Іран і "шістка" погодили історичне ядерна угода 14 липня. Згідно з умовами документа, Іран приймає на себе зобов'язання "ні при яких умовах не прагнути до володіння, розробки і отримання доступу до будь-якого виду ядерної зброї" .
У Конгресі США її різко розкритикували, однак президент Барак Обама вважає угоду по Ірану порятунком від близькосхідної війни і впевнений, що ця угода є єдиною альтернативою в ситуації початку гонки ядерних озброєнь.
При цьому глава Державного департаменту США Джон Керрі висловив стурбованість різкою зміною тону Ірану після ядерної угоди.
Іран викрили у розробці ядерної програми ще в 2002 році. За підозри у розробці ядерних технологій на Іран були накладені санкції ООН, США і Євросоюзу. Активна фаза переговорів щодо ядерної програми велася у форматі "шістки" (США, Великобританія, Франція, Німеччина, Росія, Китай) плюс Іран велися з 2013 року.
Детальніше про ядерну угоду з Іраном читайте в матеріалі "Дзеркала Тижня. Україна" Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?.