Арабські держави Перської затоки мають значну перевагу перед 3 в кожному аспекті звичайних озброєнь, за винятком загальної чисельності військ, говориться в доповіді відомого "мозкового центру" США CSIS (Strategic insights bipartisan policy and solutions).
1. Країни Ради співробітництва арабських держав Перської затоки (РСАДПЗ) – Саудівська Аравія, Бахрейн, Катар, Кувейт, ОАЕ і Оман – з 1997 року витрачають в шість разів більше коштів Ірану на звичайні озброєння, і ці витрати постійно зростають. За цей час країни РСАДПЗ витратили на оборону близько 114 млрд дол, а Іран – 16 млрд дол.
2. Одна лише Саудівська Аравія витратила в 5,5 разів більше коштів на оборону, ніж Іран за вказаний проміжок часу, а даний показник ОАЕ перевершив аналогічний показник Тегерана в 2 рази.
3. Іран в 2004-2011 роках витратив на закупівлю нових озброєнь 4,2 млрд дол, але не мав доступу до новітніх військових технологій. А країни РСАДПЗ за відповідний період часу витратили на закупівлю нових озброєнь 38,5 млрд дол. Причому у арабських країн був вільний доступ до новітніх технологій у сфері озброєнь.
4. Іран в 2004-2011 роках виділив на внутрішньодержавні оборонні замовлення 2,4 млрд дол, а країни РСАДПЗ – 106,1 мдр дол.
Крім цього, в доповіді наголошується, що дані показники не враховують присутність збройних сл США в регіоні Перської затоки, а так само абсолютна перевага американських військ в деяких сферах військових технологій. Однак і без цього видно, що країни РСАДПЗ в рази перевершують Іран в аспекті звичайних озброєнь.
Таким чином, навіть за умови постачання Росією до Ірану ЗРК С-300 навряд чи зможе значним чином змінити цей дисбаланс звичайних озброєнь в Перській затоці.
Раніше США занепокоїлися рішенням РФ поставляти Ірану ракети С-300. 13 квітня стало відомо, що президент РФ Володимир Путін підписав указ, який дозволить передати Ірану російські зенітні ракетні системи С-300.
Угода на поставку системи С-300 вартістю приблизно 800 мільйонів доларів було підписано між Москвою і Тегераном ще в 2007 році. У 2010 році, після заборони Радбезу ООН на передачу Ірану сучасних озброєнь, тодішній президент Росії Дмитро Медведєв скасував операцію, ввівши щодо Ірану більш жорсткі санкції. У квітні 2015 року Володимир Путін підписав указ, що дозволяє передати ракети Ірану, що викликало серйозну критику з боку Ізраїлю. Протиповітряні ракетні системи С-300 призначені для боротьби з літаками і ракетами.