Деяким російським НПЗ загрожує закриття ‒ Reuters

Поділитися
Деяким російським НПЗ загрожує закриття ‒ Reuters © Новошахтинський завод нафтопродуктів
Зокрема санкції та атаки безпілотників додають проблем російській нафтопереробці.

Щонайменше три російські нафтопереробні заводи призупинили або скоротили обсяги виробництва на тлі значних фінансових труднощів. Основними чинниками стали обмеження експорту, зростання цін на нафту та висока вартість кредитів. Зокрема Туапсинський, Ільський і Новошахтинський НПЗ зіткнулися із серйозними проблемами, що свідчать про кризу в російській нафтопереробній промисловості. Ця галузь, зазнаючи впливу атак українських безпілотників та західних санкцій, змушена продавати паливо зі значними знижками.

Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерела в галузі.

Скорочення експорту палива та зниження доходів компаній завдають удару по державному бюджету Росії. Найбільших збитків зазнають малі та менш технологічні нафтопереробні заводи, які не можуть конкурувати на ринку преміального палива. За даними Reuters, такі підприємства втрачали до 102 доларів за метричну тонну у другій половині 2024 року.

Російська нафтопереробна галузь, яка включає близько 30 великих і середніх заводів, а також кілька малих, здатна переробляти 5,5 мільйонів барелів нафти на день. Це робить Росію одним із провідних експортерів пального у світі, однак криза підриває ці позиції.

За даними видання, Ільський і Новошахтинський заводи, які розташовані на півдні Росії, вже кілька місяців працюють із 50-відсотковою завантаженістю, переробляючи близько 70 000 і 60 000 барелів на день відповідно. Низька маржа, зростання вартості сирої нафти та атаки безпілотників на початку року значно знизили їхню ефективність.

Вартість сирої нафти на внутрішньому ринку Росії зросла до 50 000 рублів за тонну у жовтні, тоді як для отримання прибутку нафтопереробникам необхідно, щоб ціна не перевищувала 35 000 рублів за тонну. Зростання цін також пояснюється послабленням рубля щодо долара США.

Деякі нафтопереробні підприємства, зокрема Новошахтинський і Ільський заводи, звернулися до уряду з проханням про додаткові субсидії для подолання кризи. Одне з джерел зазначило, що повне закриття цих заводів може відбутися вже на початку наступного року.

Нагадаємо, експерти Foreign Affairs пояснили, чому Україна має наносити удари по російських НПЗ і як це знижує світові ціни на нафту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі