CNN розповідає, що краще: спокійний чи швидкий ритм життя

Поділитися
Пандемія змінила людей.

Згідно з опитуванням Gallup, проведеним у 116 країнах світу, 72 % дорослих віддали перевагу спокійному та розміреному темпу життя, а не «пригодам». Швидкий темп життя втратив свою привабливість, і багато людей у ​​всьому світі сказали, що шукають спокою, пише CNN.

Було опитано щонайменше по тисячі осіб зі 116 країн світу. Респонденти отримали можливість обрати, що для них краще: спокійне життя, пригоди або ж одночасно спокійний та швидкий темп життя.

85% респондентів у Східній Азії, 82% у Латинській Америці, 75% у США та Канаді, 73% в Австралії та Новій Зеландії, а також 71% у Східній Європі та 68% у Західній Європі обрали спокійний та виважений темп життя, згідно з опитуванням.

Пандемія створила атмосферу безпрецедентного стресу та тривоги, що, можливо, вплинуло на вибір респондентів, вважає співавтор дослідження Тім Ломас.

«Бажання вийти і спробувати щось захоплююче тепер вважається серйозним ризиком», - додав Ломас.

У найближчі роки вчені планують зібрати більше даних, щоб побачити, як пандемія впливає на життєвий вибір людей.

«Коли люди шукають стабільності, вони часто звертаються до емоцій, які змушують їх відчувати себе у безпеці», - зазначає психолог Вільям Ван Гордон.

Ван Гордон вважає, що фінанси також можуть бути чинником, який впливає на вибір людей. Більша кількість людей у ​​таких країнах Східної Азії, як Японія та Корея, де респонденти переважно обирали спокійне життя, швидше за все, відчули матеріальну безпеку, що може принести комфорт.

У Південній Азії найменший відсоток учасників опитування, які обрали спокійний темп життя - 56%. Країни цього регіону, такі як Пакистан та Індія, мають більше сімей із низьким та середнім рівнем доходу, і «ймовірно, більша цінність буде приділятися активному темпу життя та відчутній користі, яку він може принести», припускає Ван Гордон.

Як зробити життя «спокійнішим»

Легко сказати, що ви хочете жити спокійним життям, але все не так просто.

«В основі спокійного та розміреного темпу життя лежить багато факторів, зокрема повноцінні відносини із зовнішнім світом», - сказала психолог Еліс Бойес.

За її словами, надзвичайно важливо формувати близькі стосунки з людьми, які є емоційно стабільними. Вони можуть створити «стабільну базу для вашого власного вивчення світу та  особистого зростання, а також «безпечний притулок», коли вам знадобиться спокій», додала психолог.

Стабільність відіграє важливу роль, тому людям також слід дотримуватися здорового режиму сну, правильного харчування та не забувати про регулярні заняття спортом.

«Незначна тривожність та активність - це короткочасна емоція, яка залежить від того, що відбувається зовні. Це викликає почуття нестабільності, тому що люди не можуть контролювати те, що з ними відбувається», - додав Ван Гордон.

«З іншого боку, спокій можна навчитися відчувати незалежно від того, що відбувається зовні», - вважає психолог.

Ці дві емоції не виключають одна одну і можуть взаємодоповнюватися, коли ви живете спокійним життям, зазначив він.

Нова загадка сучасного життя полягає в тому, що багато людей відчувають дефіцит вільного часу, навіть якщо працюють менше. У 19 столітті профспілки виступали за «вісім робочих годин, вісім годин на відпочинок і вісім годин на дозвілля». У 20 столітті їм вдалося досягнути скорочення робочого часу. Але що сталося з усім тим вільним часом, який отримали люди? Чому ж його досі не вистачає? Це не проблема сприйняття: у людей дійсно стало менше вільного часу, пише Financial Times

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі