CNN розповідає, коли найкраще починати фізичні тренування

Поділитися
Важливу роль відіграють біоритми.

Для всіх, хто не любить ставити будильник на годину раніше, щоб піти в спортзал, у вчених з’явилися хороші новини. Згідно з дослідженням, фізичні тренування в другій половині дня є більш корисними та ефективними для деяких людей, пише CNN.

Дослідження, яке проаналізувало стан чоловіків, що входять до групи ризику або мають діагноз цукровий діабет, показало, що учасники, які тренувалися вдень «зафіксували» більше переваг для метаболізму, а також більше позитивного впливу на продуктивність, порівняно з учасниками, які тренувалися зранку.

Дослідники кажуть, що вони точно не знають, чому денні тренування можуть принести кращі результати – ймовірно, це пов’язано з поєднанням різних факторів і необхідні додаткові дослідження. Але вони мають деякі припущення.

«Наше тіло має біологічний годинник, і він регулює багато процесів в організмі, а ці процеси мають власний ритм», — сказав автор дослідження Патрік Шраувен.

Біологічні годинники також впливають на метаболізм і на те, як тіло спалює жири або вуглеводи в певний час, додав він. А для учасників дослідження, які страждали від ожиріння або ризикували захворіти на цукровий діабет, ці процеси були більш оптимальними у другій половині дня.

Прийом їжі також відіграє свою роль, каже професор Шон Арент з Університету Південної Кароліни.

«У вас було більше годин відпочинку протягом дня, ви встигнули прокинулися, у вас був шанс підживити організм трохи більше. Вища температура тіла вдень також може принести користь для продуктивності тренувань», - додав Арент.

«Коли ви починаєте усвідомлювати, наскільки сильним може бути цей біологічний годинник і те, коли ви активні або неактивні у відповідний час дня, це може мати великий вплив. Гарна новина полягає в тому, що ви також можете використовувати це на власну користь», - зазначає Шраувен.

Вчений також додав, що відсутність перекусів у другій половині дня та уникнення пізніх прийомів їжі може мати великий вплив на вагу людини та загальний стан здоров’я. Дослідження довели, що ті, хто їсть пізніше, зазвичай споживають більше калорій, ніж люди, які снідають зранку.

Арент також додав, що після тренування важливо їсти продукти, у яких багато білка, але точний час прийому їжі після тренування може бути різним.

Якість виконання вправ 

Для багатьох людей достатня кількість фізичних вправ набагато важливіша, ніж проведення тренувань в конкретно встановлений час.

«Однак якість ваших тренувань та користь від режиму харчування підніметься, якщо обрати оптимальний час для фізичних вправ. Чи існує найкращий час для тренувань? Так, це той час, який ви встановите і будете постійно дотримуватися», — сказав Арент.

Арент додав, що циркадні ритми можна регулювати, тому при певній наполегливості «сова» може стати «ранньою пташкою», яка тренується зранку, якщо саме цього вимагає графік.

«Якщо ви постійно тренуєтеся в певний час доби, ви почнете адаптуватися до цього», — каже професор.

Але він застерігає, що не варто жертвувати сном, аби тренуватися раніше, тому що загальна якість сну важливіша за додаткові фізичні тренування.

Дослідження також показують, що фізичні вправи можуть покращити якість сну, а тренування вдень або ввечері не погіршують режим, якщо вони проходять принаймні за 90 хвилин до сну.

Арент працював з футбольною командою, яка змогла покращити свої результати, перенісши тренування на той самий час, що й ігри.

Однак час тренувань може бути менш важливим фактором для вправ на витривалість, таких як біг або їзда на велосипеді.

Але для тих, хто прагне до підвищення продуктивності та ефективності, тренування у другій половині дня залишаються на першому місці. Найкращим періодом для інтенсивних фізичних вправ є «вікно» між 13:00 і 18.00, сказав Арент.

Для багатьох людей ходьба не здається чимось особливим. Але насправді це одна з найкращих форм фізичних вправ.

Дослідження показують, що ця проста форма руху приносить величезну кількість різноманітних переваг, включаючи поліпшення фізичного та психічного здоров’я, підвищення уважності та покращення комунікативних навичок. Звичайні прогулянки можуть стати повноцінними фізичними тренуваннями, пише CNN.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі