Зустріч президента України Володимира Зеленського та глави МЗС ФРН Анналени Бербок була скасована через позицію щодо "Північного потоку-2" та думку щодо постачання летальної зброї.
Про це повідомило джерело CNN.
За словами джерела, міністр відмовилася заявити у Києві, що Німеччина відмовиться від "Північного потоку-2" у разі вторгнення Росії в Україну.
Сама Бербок раніше заявила, що причина зміни графіка зустрічей. За її словами, спочатку вона планувала поїхати до Києва разом із головою МЗС Франції Жан-Івом Ле Дріаном, однак у того змінилися плани через візит президента Франції Емманюеля Макрона до РФ.
При цьому міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав "не створювати якоїсь конспірології навколо цього".
"Ми з розумінням ставимося до цієї ситуації з французької сторони. По-друге, жодних проблем із зустріччю з президентом немає", - додав він.
Напередодні відбулася зустріч президента США Джо Байдена та Олафа Шольца. За її підсумками американський президент заявив, що "покладе край" "Північному потоку-2" у разі вторгнення Росії в Україну.
Канцлер Німеччини заявив, що йому невідомо про відмову пана Зеленського зустрічатися з пані Бербок.
"Вона там. Я послав її туди. Вона вирушить на лінію фронту, оцінить ситуацію", - сказав він в інтерв'ю CNN.
Глава МЗС ФРН 7 лютого провела переговори з прем'єром України Денисом Шмигалем та з главою МЗС України Дмитром Кулебою.
Нагадаємо, глава МЗС України раніше заявив, що новий саміт Кримської платформи на рівні парламентських делегацій різних країн відбудеться у серпні і на нього вже запрошено німецьку делегацію.
Також Кулеба на підсумковому брифінгу після зустрічі з міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок заявив, що з Німеччиною виробляється потенційне рішення щодо постачання зброї Україні, проти чого раніше активно виступав німецький уряд.
Німеччина принципово не постачає зброю Україні. За словами міністра закордонних Анналени Бербок, Берлін готовий підтримувати Україну лише "беззбройними" методами: наприклад, устрою військових шпиталів.
Крім того, уряд Німеччини продовжує блокувати закупівлю Україною летальної зброї через Агентство підтримки та закупівель НАТО (NSPA).
Київ неодноразово закликав Берлін відмовитися від надто обережної політики щодо постачання озброєнь. 26 січня Міноборони країни заявило про готовність передати Україні п'ять тисяч захисних касок, але жодних письмових підтверджень не надало.
Також повідомлялося, що сертифікацію російського газопроводу "Північний потік-2" відновлять, якщо німецький регулятор отримає всі необхідні документи, заявив представник Міністерства економіки та захисту клімату Німеччини Беат Барон.
Раніше "ZN.UA Цифра" опублікувала влог про російську "газову голку" та Європу, яка не тільки не може з неї "злізти", а й збільшує діаметр. Автор ZN.UA, президент Центру глобалістики "Стратегія ХХІ" Михайло Гончар розповідає, як створюється спільний російсько-китайський газовий важіль тиску на аморфний Євросоюз.