Ціни на нафту полегшать початок четвертого терміну Путіна - WSJ

Поділитися
Ціни на нафту полегшать початок четвертого терміну Путіна - WSJ Ціни на нафту дозволять Путіну досить м'яко почати свій четвертий термін. © kremlin.ru
Російський президент може поповнити валютні запаси для нейтралізації загроз від санкцій.

Російський президент Володимир Путін почав свій четвертий термін з неочікуваною зброєю проти санкцій Заходу в своєму арсеналі. Це досить високі ціни на нафту. Вони досягли найвищої точки з 2014 року, наповнивши необхідними грошима державну скарбницю і давши Путіну новий простір для маневра на тлі зростання напруги у відносинах із Заходом і акцій протесту в Росії, пише Wall Street Journal. Зовнішня політика Путіна поставила Росію на курс конфронтації із Заходом через конфлікти в Україні і Сирії, а також через звинувачення Москви у втручання в американські президентські вибори в 2016 році. Але Путін переконаний, що Росія вже подолала найгірші наслідки від санкцій США і ЄС. А високі ціни на нафту допоможуть йому пройти через будь-які подальші покарання.

"Він думає, що російська економіка стабілізувалася і бачить Росію здатною вести довготривалу битну на витривалість проти Заходу", - сказав головний стратег BlueBay Asset Management Тімоті Еш.

"Високі ціни на нафту допоможуть йому гарти проти Заходу довше", - додав експерт.

Росія витратила більшу частину своїх запасів іноземної валюти з 2014 року, коли вартість бареля обвалилася на 40%, а Вашингтон запровадив перший пакет санкцій. Тоді ці запаси витрачалися на підтримку курсу рубля і збереження оборонних витрат на найвищому рівні з часів розпаду СРСР. Але вищі нафтові доходи можуть знову поповнити валютні запаси "фонду чорного дня", який буде використаний для боротьби з наслідками будь-яких нових санкцій.

Крім того, збільшення доходів від продажу нафти дасть Путіну кошти для посилення підтримки. Росіяни прагнуть збільшення соціальних виплат. Але аналітики сумніваються, що протести в країні якось можуть змустити Путіна до збільшення фінансування соціальних програм.

Тим часом, Financial Times писало, що Путін почав четвертий термін з фантастично амбітних цілей. Російський президент одразу ж вказав уряду на нові завдання, хоча він ще попередні не виконав. А серед нових, наприклад, зробити за шість років Росію однією 5 найбільших економік світу.

5 травня цього року, за два дні до початку четвертого президентського терміну Путіна, в десятках російських міст пройшли масові протести під гаслом "Він нам не цар". Було затримано понад 1600 осіб, найбільше - у Москві та Санкт-Петербурзі.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі