"Він думає, що російська економіка стабілізувалася і бачить Росію здатною вести довготривалу битну на витривалість проти Заходу", - сказав головний стратег BlueBay Asset Management Тімоті Еш.
"Високі ціни на нафту допоможуть йому гарти проти Заходу довше", - додав експерт.
Росія витратила більшу частину своїх запасів іноземної валюти з 2014 року, коли вартість бареля обвалилася на 40%, а Вашингтон запровадив перший пакет санкцій. Тоді ці запаси витрачалися на підтримку курсу рубля і збереження оборонних витрат на найвищому рівні з часів розпаду СРСР. Але вищі нафтові доходи можуть знову поповнити валютні запаси "фонду чорного дня", який буде використаний для боротьби з наслідками будь-яких нових санкцій.
Крім того, збільшення доходів від продажу нафти дасть Путіну кошти для посилення підтримки. Росіяни прагнуть збільшення соціальних виплат. Але аналітики сумніваються, що протести в країні якось можуть змустити Путіна до збільшення фінансування соціальних програм.
Тим часом, Financial Times писало, що Путін почав четвертий термін з фантастично амбітних цілей. Російський президент одразу ж вказав уряду на нові завдання, хоча він ще попередні не виконав. А серед нових, наприклад, зробити за шість років Росію однією 5 найбільших економік світу.
5 травня цього року, за два дні до початку четвертого президентського терміну Путіна, в десятках російських міст пройшли масові протести під гаслом "Він нам не цар". Було затримано понад 1600 осіб, найбільше - у Москві та Санкт-Петербурзі.