Цифри спростовують брехню Кремля про "оточення" Росії країнами НАТО – Atlantic Council

Поділитися
Цифри спростовують брехню Кремля про Кремль лукавить, коли говорить про нібито загрозу НАТО. Ілюстрація © kremlin.ru
Дані про військові контингенти свідчать, що це Росія наближалася до кордонів Альянсу, а не навпаки.

Кремль створив міф про те, що нібито постійне розширення НАТО стало виправданням для військового вторгнення в Україну і окупації Криму.

Президент Росії Володимир Путін не одноразово казав: "Коли інфраструктура військового блоку наближається до наших кордонів, це турбує нас і змушує задавати певні питання. Нам потрібно було якось відповісти". Але реальні цифри руйнують цю російську брехню. Про це повідомляє організація Atlantic Council.

Перш ніж російські війська перетнули український кордон, а НАТО відновив політику стримування в Європі, дуже мало військ Альянсу були зосереджені на східному кордоні. Навіть сьогодні, коли східноєвропейські країни-учасниці просять розміщення більшого контингенту, на їхній території біля кордонів Росії досі немає такої потужної військової інфраструктури, яка була збудована в часи Холодної війни в Німеччині, Італії, Великобританії та інших країнах Західної Європи.

Натомість Росія зосереджувала десятки тисяч військ поруч з територією своїх безпосередніх сусідів.

"Росія сфабрикувала загрозу від НАТО, щоб виправдати свої агресивні дії і спроби відновити сфери впливу", - сказав нещодавно заступник Генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу.

Приміром, у Литві до війни в Україні базувалися лише чотири винищувачі, які несли службу по чотири місяці і патрулювали повітряний простір. Після анексії Криму цей контингент був збільшений 16 винищувачів НАТО, які патрулюють повітряний простір в країні по півроку. В Угорщині були тільки три транспортні літаки НАТО і все, а в Польщі базувалися 200 працівників штабу Альянсу.

Натомість Україна дозволяла Росії тримати в Криму 16 тисяч солдатів, на окупованих територіях Грузії базувалися ще сім тисяч військ, а в Білорусі поруч з кордоном ЄС базувалися чотири російські СУ-27, а також радіолокаційні станції центром керування. Тож все свідчить про те, що НАТО, навіть надавши членство пострадянським країнам, не становив загрози для Росії і не будував військової інфраструктури на її кордоні, як про це говорять в Кремлі.

Тим часом, саме Росія поводиться агресивно в Європі навіть проти країн-учасниць Альянсу. В НАТО за півроку нарахували 250 перехоплень російських літаків над Європою. Тільки у Балтійській повітряної поліції місії НАТО нарахували 120 своїх вильотів винищувачів на перехоплення. У зв'язку зі сплеском такої активності організацію - Бальтийскую повітряну поліцію - збільшили вдвічі.

Військова активність збройних сил Росії в Європі послідувала за анексією Криму і початклм збройного конфлікту в Україні, так як країни ЄС і НАТО висловили підтримку Україні.

Згідно з даними НАТО, в 2014 році літаки НАТО піднімалися в повітря на перехоплення російських літаків в три рази частіше, ніж роком раніше. У 2015 році "брязкання зброєю" біля кордонів НАТО з боку РФ не припинилося - країни Північної Європи регулярно повідомляють про провокації російських військових літаків.

Тому Латвія, Литва та Естонія прийняли рішення посилити військову співпрацю і збільшити фінансування повітряної поліції НАТО в три рази. В липні також у НАТО звинуватили Росію у фабрикуванні загрози для виправдання своєї агресії.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі