США, ЄС, Велика Британія і Канада оголосили в понеділок про запровадження санкцій проти чиновників Китаю, через порушення прав людини в Сіньдзяні.
«Ми разом з Британією, Канадою і ЄС спільно виступаємо за притягнення до відповідальності тих, хто порушує права людини», - заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.
Державний департамент США вважає утиски прав уйгурів геноцидом.
«Не дивлячись на зростаючий міжнародний осуд, КНР продовжує проводити геноцид і злочини проти людства в Сіньдзяні. Сполучені Штати знову закликають КНР припинити репресії проти уйгурів, значна частина яких є мусульманами, а також членів інших етнічних і релігійних меншин в Сіньдзяні а також звільнити всіх довільно затриманих в таборах і місцях позбавлення волі», - йдеться в заяві Держдепартаменту.
The US is designating two People's Republic of China officials under our Global Magnitsky sanctions in connection with serious human rights abuses in Xinjiang. We stand united with the UK, Canada, and the EU in promoting accountability for those who abuse human rights.
- Secretary Antony Blinken (@SecBlinken) March 22, 2021
Міністр закордонних справ Великої Британії Домінік Рааб заявив, що Британія не ігнорувати порушення прав уйгурів. «Міжнародна спільнота не закривати очі на серйозні системні порушення основних свобод», - заявив Рааб.
Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 і 29 січня про санкції проти китайських інвесторів «Мотор Січ».
Влада КНР засудила "односторонні санкції» іноземних урядів проти китайських компаній і сподівається на захист прав інвесторів в Україні.
Чому Україна ввела санкції проти китайських компаній? Які можуть бути наслідки цього рішення? Як указ позначиться на підприємстві? Подробиці читайте в статті Володимира Кравченка «У Піднебесній хмари ходять похмуро...».