Чому вибори президента США 2020 року перетворилися на «драму для демократії» — CNN

Поділитися
Чому вибори президента США 2020 року перетворилися на «драму для демократії» — CNN © Twitter/richlusc
Теперішні американські вибори стали найбільш суперечливими в історії США.

Уявлення американців про виборчий процес фактично не відповідають реальному ходу виборів президента США 2020 року. Однак, досить часто американські вибори були суперечливими, а іноді навіть і жорстокими. Неабияк розчаровує суперечливість виборчих перегонів 2020 року між демократом Джо Байденом та республіканцем Дональдом Трампом, адже вона показує слабкі місця американської демократичної системи, які потрібно реформувати, пише CNN.

Національні вибори в Америці, мабуть, найбільш «децентралізовані» у світі. Кожен штат встановлює свої правила, і тисячі округів збирають та обробляють бюлетені. Два виборчі округи, розділені лінією кордону штату, можуть пропонувати різні години та механізми проведення голосування, а також власні методи підрахунку голосів. У двох штатах, що мають спільний кордон, імовірно, існують кардинально різні правила щодо того, як громадяни реєструються для участі у виборах, і чи можуть вони проголосувати достроково, поштою чи безпосередньо на виборчих дільницях.

Такий «децентралізований характер» американських виборів забезпечує певний захист від зусиль внутрішніх чи іноземних втручань, але це також викликає плутанину у громадян.

Багатьом американцям цього року було досить важко зрозуміти, які бюлетені (для дострокового голосування, поштові чи бюлетені на дільницях) як обробляються, як вони підраховуються і що представляють для загальних результатів виборів. Наприклад, різниця в процедурах підрахунку голосів у Пенсільванії та Флориді, двох ключових хитких штатах, ускладнила інтерпретацію того, хто насправді здобував перевагу.

Складність та децентралізація, хоча вони і допомагають запобігти широкомасштабному втручанню та спробам зірвати вибори, також дозволяють місцевим чиновникам маніпулювати правилами голосування, позбавляючи права голосів мільйонів.

Посадові виборчі особи та секретарі штатів постійно застосовують бар'єри - включаючи податки на виборчі дільниці, різноманітні перевірки та обтяжливі вимоги до реєстрації - щоб відмовити громадянам у виборчому праві.

Це особливо стосувалося південних штатів з кінця 19 століття до прийняття Закону про виборчі права 1965 року. В останні десятиліття керівники штатів «спотворювали» явку виборців менш очевидними способами, обмежуючи кількість виборчих дільниць, для прикладу. Ця практика продовжується і сьогодні.

Залякування, шахрайство та погрози насильством також були загальними елементами американських виборів. Ще в середині 20 століття кандидати в президенти та їх союзники кілька разів допомагали своїм прихильникам голосувати, навіть якщо їхні «прихильники вже були мертві».

Найвідоміший приклад - обрання Ліндона Джонсона до Сенату США в 1948 році, коли «явка померлих» зросла в останні години, щоб дати молодому політику кілька останніх необхідних йому голосів. Десятиліттями раніше «міські політичні машини» часто збирали бідних робітників із заводів, пропонували їм алкоголь та транспортували до місць для голосування за допомогою «спеціально підготовленого бюлетеня».

Суворіші федеральні правоохоронні органи в значній мірі усунули ці форми шахрайства на американських виборах. Наприклад, декрет Федеральної згоди 1982 року забороняв політичним активістам проводити «підозрілу діяльність» біля виборчих дільниць та організовувати заходи для залякування виборців. Однак, виборчий процес в США зіштовхнувся з деякими іншими перешкодами.

Справжні перешкоди на американських виборах сьогодні зосереджуються на «придушенні голосів» та обмеженні можливості їх підрахунку. У багатьох штатах, включаючи Техас, громадяни, занепокоєні ситуацією з COVID-19, повинні були вибирати між ризиком інфікуватися коронавірусом чи не проголосувати. Тисячі голосів тих, хто законно проголосували поштою, були дискваліфіковані, оскільки поштове відділення уповільнило доставку бюлетенів.

Соціальні мережі стали каналом для залякування та поширення дезінформації. Зростання  поширення дезінформації прихильниками теорії змови QAnon, є прикладом того, як інформація може бути використана для маніпулювання виборцями.

Президент Трамп, який не заперечує теорії QAnon, є фактично головним розповсюджувачем дезінформації, яка бентежить виборців. Його помилкове твердження про те, що штати не повинні враховувати всі законні голоси проти нього - безпрецедентний в історії Америки хід під час виборів, і це є найсвіжішим прикладом залякування. Кампанія Трампа подала позов про припинення підрахунку виборчих бюлетенів у Мічигані, навіть після того, як штат вже завершив підрахунок голосів.

Те, що спостерігається сьогодні на виборах президента США стало проявом цієї довгої та тривожної історії американських виборів. Цього року американці стали свідками хвилюючого сплеску явки виборців, але загальна кількість виборців, як не дивно, має значення менше, ніж те, де вони проголосували.

Наприклад, тисячі нових виборців у Каліфорнії мало впливають на загальну кількість голосів виборців. Сільські округи в малонаселених штатах, такі як Монтана та Вайомінг, мають непропорційний вплив на вибори.

Насичені впливом телебачення та соціальних медіа американські вибори виявилися драмою для демократії. Вибори в Америці стали не волевиявленням американців, а справжньою грою, де правила дуже складні.

За теперішньої ситуації, у нинішньому медіа-середовищі США, американські вибори породжують розкол, погіршуючи стан демократії

Що ж тоді робити за такої ситуації? Напад на одного політика чи партію лише все погіршить. Американські вибори мають довгу та складну історію. США можуть використати цю історію, щоб привернути увагу до успадкованих проблем та спонукати до пошуку альтернатив. Варто визнати, що навіть в Америці демократія може страждати. США може знадобитися виборча реформа. Реалізувати її буде непросто. Однак розчарування лише погіршується з кожними виборами. Працюючи над зміною системи, починаючи з невеликих кроків, можна досягнути змін, резюмує CNN.

Трамп вимагав призупинити підрахунок голосів у штаті Джорджія. Нагадаємо, Джорджія стала третім штатом, де Трамп зажадав зупинити підрахунок голосів до тих пір, поки він не отримає «значимий доступ» для спостереження за розкриттям бюлетенів і процесом підрахунку До цього аналогічні позови були направлені в суди Мічигану і Пенсільванії.

Штаб Трампа також вимагає перерахувати голоси в Вісконсині - там після різкого стрибка на користь кандидата від демократів попередньо переміг Байден. У штабі Трампа заявили, що виявлені під час голосування в Вісконсині порушення викликають серйозні сумніви в достовірності результатів. За даними Еdison research, у Байдена 49,4%, а у Трампа - 48,8%.

Детальніше про вибори в США, останні події і результати читайте в нашій спецтемі.

ZN.UA також веде текстовий онлайн проміжних результатів виборів в США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі