Трамп не зникне з політичної сцени навіть після можливої поразки на виборах президента США — NYT

Поділитися
Трамп не зникне з політичної сцени навіть після можливої поразки на виборах президента США — NYT © РБК-Україна
Дональд Трамп залишиться потужною та руйнівною силою в американському політичному житті.

На даний момент кандидат від демократів Джо Байден перемагає в Мічигані, і може перемогти в Неваді. Цього має вистачити для перемоги на виборах президента США 2020 року. Якщо президент Дональд Трамп програє свою заявку на переобрання, а це виглядає досить реалістичним варіантом, це була б перша поразка чинного президента США за останні 28 років. Так чи інакше, можна з упевненістю сказати, що Трамп не зникне з політичної сцени навіть після поразки на виборах, він точно «не піде тихо», пише The New York Times.

Відчуваючи перевагу Джо Байдена, Трамп вже давно намагається дискредитувати вибори на основі вигаданих фактів шахрайства, сподіваючись затриматися при владі.

Звісно він продовжить шукати шлях до здобуття перемоги, також Трамп чітко дав зрозуміти, що не зникне з політичної сцени, навіть якщо програє.

Принаймні, йому залишається 76 днів на посаді, щоб використати свою владу, як він вважає за потрібне, і помститися деяким своїм супротивникам. Розсердившись на поразку, Трамп може звільнити низку вищих посадових осіб, які не допомогли йому здобути перемогу, або ж тих, які його просто «дратують», таких як директор ФБР Крістофер Рей чи головний урядовий спеціаліст з інфекційних хвороб Ентоні Фаучі, для прикладу.

І якщо його змусять покинути Білий дім 20 січня, Трамп, швидше за все, виявиться більш стійким, ніж очікувалося, і майже напевно залишиться потужною та руйнівною силою в американському політичному та суспільному житті.

Попри те, що опитування прогнозували впевнену перемогу Джо Байдена, Трампу вдалося набрати досить велику кількість голосів, це означає, що він зберіг підтримку майже половини громадськості, незважаючи на чотири роки скандалів, політичних невдач, імпічменту та ситуації з пандемією коронавірусу, в результаті якого загинуло понад 233 тисячі американців.

Це дає йому потужну базу, щоб отримати роль, яку не грали інші переможені «однострокові» президенти США, такі як Джиммі Картер та Джордж Буш.

Трамп довгий час грався із створенням власної телевізійної мережі, і навіть натякнув на ідею балотуватися знову в 2024 році, хоча до того часу йому виповниться 78 років. Навіть якщо часи офіційного перебування Трампа при владі закінчаться, його 88 млн підписників у Twitter дають республіканцю можливість бути впливовим голосом, що потенційно може зробити його королем серед республіканців.

"Якщо щось видно з результатів виборів, то це те, що президент Трамп має величезну кількість прихильників, і він не збирається так швидко зникати з політичної сцени", - заявив колишній сенатор штату Арізона Джефф Флейк.

Але навіть поза посадою президента, Трамп міг би спробувати тиснути на республіканських сенаторів, які зберегли свою більшість, змусивши їх протистояти Байдену на кожному кроці.

Поки не з’явиться нове покоління республіканців, Трамп міг би позиціонувати себе як фактичний лідер партії, маючи надзвичайно потужну базу своїх прихильників.

Його суперечливі публікації у Twitter, або його здатність контролювати цикл новин не припиниться. Президент Трамп має велику кількість прихильників, це вплине на майбутні потенційні вибори та політику США на наступні роки.

Екзит-пол показав, що Трамп користувався потужною підтримкою з боку власної партії, вигравши 93 відсотки виборців республіканців. Він також отримав більшу кількість голосів, ніж очікувалося, від темношкірих (12 відсотків) та виборців латиноамериканського походження (32 відсотки), незважаючи на його часто «расистську риторику».

Деякі аргументи Трампа мали значну вагу серед членів його партії. Незважаючи на пандемію коронавірусу та пов'язані з цим економічні наслідки, 41 відсоток виборців сказали, що вони живуть краще зараз, ніж коли він вступив на посаду, у порівнянні з лише 20 відсотками, які висловили іншу думку.

"Якщо його переможуть, президент збереже лояльність виборців партії та нових виборців, яких він ввів у партію. Президент Трамп залишиться героєм республіканського електорату. Переможцем президентських виборів у республіканських лавах 2024 року буде або президент Трамп, або кандидат, який найбільше нагадує його", - сказав Сем Нунберг, який був стратегом кампанії Трампа у 2016 році.

Не всі республіканці поділяють цю точку зору. Хоча Трамп, без сумніву, продовжуватиме виступати і заявляти про себе на публічній сцені, деякі республіканці заявили, що партія буде рада спробувати «жити без Трампа», якщо він програє.

Навіть якщо Трамп зійде з політичної сцени, шрами цього бурхливого періоду в американській історії ніколи не зникнуть.

Дійсно, Трамп не зміг відтворити свій успіх 2016 року, коли він забезпечив перемогу в Колегії вибірників, навіть програвши всенародне голосування кандидатці від демократів Хіларі Клінтон.

Інші колишні президенти США, яких не переобрали після першого терміну перебування при владі, такі як Джеральд Форд у 1976 році, Джиммі Картер у 1980 році, мали тенденцію відходити у політичну тінь. Форд замислювався про повернення, Картер час від часу критикував своїх наступників, але жоден з них не залишався в центрі політичних сил у своїй партії надовго.

Останнім переможеним президентом США, який намагався зіграти роль посередника влади після виходу з посади, був Герберт Гувер, він знову намагався балотуватися і став відвертим лідером консервативного крила Республіканської партії. Попри те, що він роками мав значний вплив у політичному житті Америки, це не зробило його новим президентом і не змінило хід історії.

Для Трампа, який так прагне перемогти на виборах, зазнати невдачі було б нестерпно. У день виборів, під час візиту до свого передвиборчого штабу, він роздумував про це вголос, повторюючи, що програш – це не для нього.

Щоб уникнути такої долі, президент у середу намагався переконати прихильників, що демократи крадуть вибори лише тому, що штати просто підраховують усі подані бюлетені, а не припиняють підрахунок. Він намагався виправдати свої виборчі судові позови, які навіть деякі юристи-республіканці називали безпідставними. Якщо Трамп програє вибори, то буде зображати себе, як «мученика», у якого якимось чином «невидимі підступні сили» вкрали перемогу.

Президент Трамп звикнув до «аури переможця». З того часу, як він працював на ринку нерухомості та на реаліті-телебаченні, він протягом 30 років був частиною поп-культури країни, що постійно фігурує у фільмах, телевізійних шоу та власних книгах.

Для мільйонів Трамп був символом прагнення до багатства. Він був зіркою популярного телевізійного шоу протягом 14 сезонів, саме це шоу «познайомило» його з країною, задовго до того, як він вирішив балотуватися на пост президента США. Значною мірою, саме так він і отримав багато прихильників.

Ще перед виборами в США 2020 року, Трамп неодноразово жартував, що в разі поразки, він негайно оголосить, що балотується знову в 2024 році.

Немає сумніву в тому, що Трамп є однією з найбільших суперечливих політичних постатей сучасної історії, його прихильники обожнюють його, а опоненти ненавидять. У Дональда Трампа немає «середньої позиції», резюмує видання.

Трамп вимагав призупинити підрахунок голосів у штаті Джорджія. Нагадаємо, Джорджія стала третім штатом, де Трамп зажадав зупинити підрахунок голосів до тих пір, поки він не отримає «значимий доступ» для спостереження за розкриттям бюлетенів і процесом підрахунку До цього аналогічні позови були направлені в суди Мічигану і Пенсільванії.

Штаб Трампа також вимагає перерахувати голоси в Вісконсині - там після різкого стрибка на користь кандидата від демократів попередньо переміг Байден. У штабі Трампа заявили, що виявлені під час голосування в Вісконсині порушення викликають серйозні сумніви в достовірності результатів. За даними Еdison research, у Байдена 49,4%, а у Трампа - 48,8%.

Детальніше про вибори в США, останні події і результати читайте в нашій спецтемі.

ZN.UA також веде текстовий онлайн проміжних результатів виборів в США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі