Нова ядерна стратегія Байдена зробить повномасштабну гонку озброєнь майже неминучою — Bloomberg

Поділитися
Нова ядерна стратегія Байдена зробить повномасштабну гонку озброєнь майже неминучою — Bloomberg © US Air Force
США повинні розпочати глобальну кампанію з перезапуску контролю над озброєннями.

Джо Байден часто говорив про небезпеку ядерного розповсюдження і війни. Але це було тоді, коли він був віцепрезидентом. Однак, ставши президентом, Байден здебільшого мовчав на цю тему. Так само, як і його чинна віцепрезидентка і кандидат на посаду президента США під час виборів Камала Гарріс. Тепер Байден дав засекречені інструкції Пентагону готуватися до нового підходу, заснованого на стримуванні — тобто здатності й рішучості відповісти на узгоджену ядерну атаку з боку Росії, Китаю і Північної Кореї.

Ця зміна політики відбулася цієї весни й вона лише посилить параною супротивників і зробить повномасштабну гонку озброєнь майже неминучою, підвищуючи ризик того, що хтось, десь і колись прорахується, вважає Андреас Клут, колумніст Bloomberg Opinion, який висвітлює питання американської дипломатії, національної безпеки та геополітики. 

Таке рішення Байдена мало певний сенс, адже світ став набагато небезпечнішим з того часу, як Байден був віцепрезидентом. У Вашингтоні починають хвилюватися, що в ході ескалації будь-якого конфлікту в Євразії, Росія, Китай, Іран та КНДР можуть скоординувати ядерний удар проти США або їхніх союзників.

Цей страхітливий сценарій змушує деяких американських політиків стверджувати, що США повинні вступити в нову гонку озброєнь і виграти її, маючи боєголовки й технології запуску, які в сумі завжди будуть відповідати або перевищувати не тільки арсенал єдиного ядерного суперника Америки — Росії, але й об'єднані сили цих чотирьох країн.

"Новий підхід Байдена ще не означає запуск такої гонки озброєнь. Таке рішення спочатку мало б пройти через Конгрес", — пише Клут.

Проблема в тому, що ні Байден, ні Гарріс та й Дональд Трамп, якщо вже на те пішло, — не говорять публічно про ці апокаліптичні сценарії й варіанти, як це колись робили колишні президенти США.

"Байден і Гарріс повинні нагадати американцям і їхнім супротивникам про те, що стоїть на кону. Вони могли б продемонструвати волю, приєднавшись до обіцянки Китаю не застосовувати ядерну зброю першими", — зазначає колумніст.

Раніше агентство Bloomberg писало, що США потрібно більше ядерної зброї й що президент Байден нарешті це усвідомив. Деякі американці побоюються, що нарощування арсеналу призведе до гонки озброєнь, але Китай її вже розпочав.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі