Чому перемога Трампа на виборах в США може бути невигідною для Путіна — Bloomberg

Поділитися
Чому перемога Трампа на виборах в США може бути невигідною для Путіна — Bloomberg © Офіційний сайт Кремля
Кремль не отримав вигоди від президентства Трампа настільки, наскільки сподівався.  

Світові лідери пильно спостерігають за ходом виборів президента США, не є винятком у цій ситуації і президент Росії Владімір Путін. Президентство республіканця Дональда Трампа не було таким сприятливим для Кремля, як він сподівався. Але ліберальний інтернаціоналізм демократа Джо Байдена також не був би гарною новиною для Росії, пише Bloomberg.

Чотири роки тому президент Росії Володимир Путін був «привидом» на американських виборах.

З точки зору Кремля, Дональд Трамп був зухвалим, але його також розглядали як нонконформіста, кандидата, який може піти на поступки за потреби та лідера, з яким Кремль міг би співпрацювати для перегляду відносин між двома країнами. У 2020 році таких ілюзій вже немає. Що б не трапилося, важко передбачити наслідки американських виборів президента 2020 року для Росії.

Тверда істина полягає в тому, що Кремль не отримав вигоди від президентства Трампа настільки, наскільки сподівався - навіть після того, як намагався схилити «виборчі ваги» на користь республіканця, як показала американська розвідка, за допомогою кібератак та фейкових новин, що поширювались у соціальних мережах.

Путін заявив, що Росія є просто стороннім спостерігачем, але Москва знову може втручатися у хід виборів у США: у середу представники американської служби безпеки знову повідомили, що Росія разом з Іраном отримала дані про реєстрацію виборців, які можуть використовуватися для поширення дезінформації.

Безумовно, чинний лідер США не надто активно відреагував на можливу причетність Путіна до отруєння російського опозиційного лідера Алєксєя Навального та на виплату винагород бойовикам "Талібану", які атакували американських солдатів.

Закривши очі, Трамп дав Росії достатньо простору для маневру серед таких сусідів, як Білорусь, для прикладу. Він також посіяв розбрат на міжнародному рівні, послаблюючи багатосторонні організації, які могли б стати гідною підтримкою для глобального порядку в світі.

Проте самого лише приязного ставлення Трампа до Путіна може виявитися недостатньо, щоб безумовно допомогти Кремлю.

Насправді, американо-російські відносини, мабуть, зараз переживають найбільш несприятливий період з часів холодної війни. Вашингтон під керівництвом Трампа проводив «політику санкцій», яка заважає російській економіці і яка працювала проти енергетичних інтересів Москви в Європі.

Договір СНВ-ІІІ між Росію та США, який обмежує кількість ядерних боєголовок і ракет, закінчується 5 лютого 2021 року. Якщо продовження дії цього договору на рік, запропонованого Путіним, не буде узгоджено, тоді не буде встановлених обмежень для найбільших світових ядерних арсеналів вперше з 1970-х років.

Головний біль для Кремля полягає в тому, що, хоча кандидат від демократів Джо Байден може бути більш послідовним у своїй політиці, він буде більш схильний «стримувати» Росію.

Байден прагне підтримати контроль над озброєннями. Але він не збирається повністю видозмінити відносини між країнами на користь Росії.

Як зазначає професор Найджел Гулд-Девіс з Міжнародного інституту стратегічних досліджень, зусилля, спрямовані на зміну «ізоляціоністської» зовнішньої політики Трампа, також можуть не допомогти, навіть якщо  США  почнуть більш тісно співпрацювати з ЄС. Нинішній складний і непередбачуваний глобальний порядок краще служить Москві, і Росія не збирається допомагати в стабілізації світового порядку.

Проте, у відносинах з США Росія також виходить «не з позиції сили». Путін зараз «менш популярний», ніж був у 2016 році. Економіка Росії, хоч і скоротилася менш різко, ніж у багатьох країнах-суперниках, але Кремль все ще відчуває шкоду від пандемії та паралельний обвал цін на нафту.

Відносне економічне зростання руйнується. Попереду також значна невизначеність, оскільки кількість випадків коронавірусу в Росії також продовжує зростати. За таких умов важко показувати «могутність» своєї держави.

В результаті Путін продемонстрував «реалізм». У телевізійному інтерв'ю на початку цього місяця президент Росії підкреслив успіхи адміністрації Трампа в торгівлі та енергетиці, однак нагадав і про її невдачі з дотриманням деяких важливих обіцянок.

Також Путін натякнув, що готовий спробувати знайти спільну мову з Байденом, скориставшись християнськими цінностями та минулим комуністичної партії, речі, про які він рідко згадує. Це відображення реальної прагматичної кремлівської політики.

Можна припустити, що найкращим результатом для Росії 3 листопада насправді було б оскарження Трампом результатів голосування, яке супроводжувалося б тривалою судовою битвою. Представники американської розвідки припускають, що натяки Трампа на фальсифікацію результатів виборів грають на користь Росії, підриваючи віру американців в демократичну систему.

Ймовірно, увага Путіна не омине такий виклик найбільш шанованої демократії у світі, підкріплюючи власні твердження про те, що лібералізм застарів. Але важко побачити, яку саме вигоду принесе Москві виборча судова битва в США.

Росія сприймає Трампа як азартну гру в казино: варто продовжувати грати, щоб врешті-решт отримати вигоду, навіть якщо це вимагає багато часу та зусиль, резюмує видання.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі