Росія все більше стурбована «перспективою Білого дому без Дональда Трампа». Москва наразі намагається спрогнозувати, що буде означати потенційна перемога демократа Джо Байдена на виборах президента США для подальших відносин Кремля та США, як Байден буде ставитися до вирішення суперечливих питань, що стосуються ядерної зброї, відносин з Китаєм, санкцій, експорту енергії та міжнародних конфліктів, пише Bloomberg.
Однак, ймовірно, особливих перспектив для покращення відносин Росії та Сполучених Штатів за президентства Байдена очікувати не варто.
Швидше за все, перемога Байдена стане поганою новиною для Кремля.
Перемога демократа може навіть стимулювати Росію змінити «власний виборчий календар» і провести парламентські вибори раніше, щоб не дати можливості новій адміністрації запровадити додаткові санкції.
До того ж, Росія вже почала втручатися у вибори американського президента, намагаючись «зіпсувати репутацію Байдена».
Але цьогорічні президентські вибори в Америці відрізняються від виборів 2016 року.
Однак, політична ситуація в США настільки поляризувалась, що Росії навіть не треба вигадувати нові засоби впливу на американські вибори.
Тим не менше, Росія все-таки проводить "дуже активну" кампанію з метою зменшити шанси Байдена на перемогу та намагається «посіяти розбіжності» на політичній арені США.
Росія все ще розраховує на чергову перемогу Трампа. Ймовірно, Кремль і надалі буде намагатися допомогти Трампу отримати президентське крісло, але це може спровокувати новий скандал.
Російські чиновники заперечують втручання в американське політичне життя.
Однак, навіть ставлення Росії до Трампа останнім часом «потьмяніло». Кремль вважає, що «русофобія» серед американської влади не зміниться, незалежно від того, хто буде президентом.
Проте «контраст» між двома кандидатами в президенти США є значним.
Трамп не вірить у втручання Росії в американські вибори, тоді як Байден заявляє про те, що не буде закривати очі на спроби Москви вплинути на президентські вибори в Америці, називаючи Росію «опонентом».
«Напруга» між Байденом та Росією не є новою проблемою. Все почалося фактично з того часу, коли Байден відвідав Москву в 2011 році, перебуваючи на посаді віцепрезидента США.
Тоді Байден сказав, що лідер Росії Володимир Путін не повинен знову балотуватися в президенти. Ймовірно, Путін «не забув про цю образу».
Тим часом, відносини Росії з Францією та Німеччиною також погіршуються на фоні отруєння російського опозиціонера Олексія Навального.
Росія вважає, що буде змушена протистояти консолідації Заходу щодо «антиросійської платформи», якщо Байден стане президентом.
Перспектива нових санкцій країн Заходу проти Росії призвела до послаблення російського рубля. До того ж, економіку дестабілізує ще й ситуація з пандемією коронавірусу. Кремль змушений бути обережним щодо витрат.
Росія намагається впливати на вибори в США за допомогою соціальних мереж.
Але Facebook та інші компанії зайняли більш активну позицію щодо припинення дезінформації, видаляючи облікові записи, пов'язані з Кремлем.
Раніше цього місяця Microsoft заявила, що виявила та зупинила спроби Росії здійснити кібератаку на лобістську фірму, яка працює з кампанією Байдена.
Однак, схоже, що Росія не збирається зупинятися, і буде продовжувати свою «політику дезінформації», яка досить вдало спрацювала на американських виборах 2016 року.
Але те, що США вже виявили спроби Росії втрутитися в американські демократичні процеси може «дорого коштувати» Кремлю. Росія втратила «політичну прихильність» Америки, і тепер майбутнє американсько-російських відносин залежить від того, хто переможе на виборах в Сполучених Штатах, резюмує Bloomberg.
Раніше повідомлялося, хто забезпечив більше економічне зростання США: Трамп чи Обама.