Президент США Дональд Трамп вважає, що за його президентства економіка США була найміцнішою за всю історію Сполучених Штатів до пандемії. Президент стверджує, що забезпечив історичне економічне зростання. А внаслідок низького рівня безробіття в США, який також був результатом його діяльності, Трамп вивів мільйони американців із бідності, обіцяючи, що зможе знову це повторити, якщо буде переобраний на виборах президента Сполучених Штатів, пише BBC.
З одного боку це правда, що американська економіка стрімко розвивалася до настання «коронавірусної кризи», але цей економічний розвиток був не лише заслугою Дональда Трампа, а й продовженням тенденції, яка розпочалася ще за часів президента США Барака Обами.
Наразі економіка Сполучених Штатів зазнала найбільшого економічного спаду за всю історію. Також в Америці зафіксований найвищий рівень безробіття за останні 80 років.
Протягом своїх перших трьох років перебування на посаді президент Трамп «спостерігав» за середньорічним зростанням американської економіки на 2,5%.
За останні три роки президентства Обами також спостерігався подібний рівень економічного зростання (2,3%).
Але пандемія коронавірусу на початку цього року спричинила найбільш різке економічне падіння в Сполучених Штатах.
У другому кварталі 2020 року економіка США скоротилася на понад 30%. Це більш ніж утричі більше, ніж падіння на 10% у 1958 році.
Попри те, що рівень ВВП був досить високим за президента Трампа, в історії США часто траплялися періоди, коли зростання ВВП було значно вищим, ніж за президентства республіканця.
Наприклад, на початку 1950-х років річний темп приросту ВВП періодично перевищував 10%.
Президент Трамп також часто підкреслює зростання впливовості фінансових ринків США як показник успіху.
Під час «коронавірусної кризи» фінансові ринки США зазнали значних втрат, що фактично зруйнувало усі «здобутки», які були досягнуті за президентства Дональда Трампа.
При цьому, американські фінансові ринки все-таки змогли гідно вистояти під час кризи, спричиненої пандемією, і зараз вони змогли «відновитися».
Президент Трамп також зазначав, що забезпечив найнижчий рівень безробіття за останні півстоліття в США до пандемії коронавірусу.
Це правда. У лютому 2020 року цей показник становив 3,5% - найнижчий показник за останні 50 років.
Однак адміністрація Обами зуміла забезпечити навіть більшу кількість робочих місць протягом аналогічного періоду часу.
Президент Трамп зміг збільшити кількість робочих місць в США на 6,4 мільйона, тоді як Обама «додав» сім мільйонів робочих місць.
Як і в багатьох частинах світу, карантинні заходи для запобігання поширення коронавірусу дуже швидко призвели до великого рівня безробіття в США.
У квітні цей показник підскочив до 14,7%, що є найвищим рівнем після Великої депресії 1930-х років.
Міністерство праці США заявляє, що більше 20 мільйонів людей втратили роботу.
Однак у серпні рівень безробіття знизився до 8,4%.
Реальна заробітна плата (з урахуванням інфляції) зростала протягом перших трьох років перебування Трампа на посаді президента, продовжуючи стійку тенденцію до зростання, яка розпочалася під час президенства Обами.
Це зростання досягло 2,1% у лютому 2019 року до пандемії.
Президент Трамп заявляв про те, що зміг вивести багатьох американців з бідності.
У 2019 році кількість громадян США, які жили за межею бідності скоротилася на 4,2 мільйони, порівняно з 2018 роком.
Це високий показник, але не найвищий в історії США.
Фінансова криза 2007-2008 років та наступний економічний спад спричинили різке зростання бідності, яка лише почала зменшуватися приблизно з 2015 року за часів адміністрації Обами, зі зростаючою економікою та збільшенням рівня зайнятості.
Зміцнення економіки за президента Трампа відповідало падінню рівня бідності в США, принаймні до пандемії, резюмує BBC.
Раніше повідомлялося, що Байден впевнено випереджає Трампа у всій країні. Жителі ключових штатів переважно схиляються до демократа.