Чому Індія балансує між США та Росією? — Bloomberg

Поділитися
Країні важлива співпраця як з США, так і з Росією задля своїх національних інтересів.

Після того, як у 1950-х роках Холодна війна розколола світ на два табори, нова незалежна Індія стала одним із засновників Руху неприєднання — групи країн, які не стали на бік ані Вашингтона, ані Москви. Під керівництвом прем'єр-міністра Нарендри Моді Індія зберегла деякі елементи цієї політики недоторканими, а інші відкинула. Найбільш помітно, що Моді поглибив зв'язки зі США, яких він розглядає як партнера у протистоянні з більш агресивним Китаєм. Водночас він продовжує культивувати давні зв'язки своєї країни з Москвою, повідомляє Bloomberg.

Підтверджуючи важливість Росії для Індії, Моді зустрінеться з Владіміром Путіним 8 липня, що стане його першим закордонним візитом до лідера іншої країни після його повторного обрання. Але ці відносини також стають дедалі складнішими, оскільки Росія прагне поглибити зв'язки з Китаєм, намагаючись заручитися ширшою підтримкою у своїй війні проти України.

Чи є Індія союзником США?

Індія і США є стратегічними партнерами вже щонайменше два десятиліття, а це означає, що вони можуть будувати відносини й співпрацювати у військовій сфері, але не є формальними союзниками, пов'язаними договором. Хоча вони мають багато спільного — обидві країни є великими, багатогранними демократіями — Нью-Делі переслідує свої власні інтереси, які іноді суперечать інтересам США.

Опорою їхніх відносин залишається перетворення Китаю на потужну регіональну державу. Китай та Індія — давні суперники, які мають запеклу прикордонну суперечку, і США прагнуть заручитися підтримкою Індії як противаги посиленню Пекіна. 

Індія є частиною "четвірки" — регіонального діалогу з питань безпеки зі США, Японією та Австралією. Також група високопоставлених американських чиновників нещодавно відвідала Індію, де сторони обговорили співпрацю в галузі технологій, безпеки та іноземних інвестицій.

Якими є відносини Індії з Росією?

Попри проголошену позаблоковість під час Холодної війни, Індія підтримувала теплі стосунки з Москвою і з обережністю ставилася до США, які були ближчими до заклятого суперника Індії — Пакистану. Індія та Росія підтримують міцні зв'язки й донині.

Основою відносин є статус Індії як надійного покупця російської зброї та сирої нафти. Сьогодні Росія залишається найбільшим постачальником зброї до Індії, хоча обсяги поставок скорочуються — згідно з даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру, з приблизно двох третин індійського імпорту зброї понад десять років тому до трохи більше однієї третини сьогодні — оскільки Індія прагне диверсифікувати джерела постачання зброї.

Індія також виділяється серед великих демократій своїм небажанням критикувати Путіна й утримується від голосувань в Організації Об'єднаних Націй, що засуджують війну в Україні.

Як США ставляться до зв'язків Індії з Росією?

Вашингтон продовжує розглядати Індію як опору проти поширення впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні. Хоча іноді він критикує Індію за порушення прав людини й ставлення до меншин, зв'язки Індії з Москвою мають мінімальну політичну ціну.

Після нещодавнього візиту високопосадовців США заступник держсекретаря Курт Кемпбелл заявив, що американська сторона порушула питання про зв'язки Індії з Росією. Він також сказав, що США впевнені у своїх відносинах з Індією і хочуть розширювати співпрацю між двома країнами. На думку деяких аналітиків, США розглядають Індію як важливого союзника у своєму прагненні стримувати Китай, тому не хочуть ризикувати втратою довіри офіційних осіб у Нью-Делі.

Раніше ми повідомляли, що візит прем'єра Індії до Росії підриває зусилля Заходу зробити Путіна ізгоєм. Візит лідера такої держави, як Індія, демонструє, що Росії не загрожує міжнародна ізоляція, а для Кремля це дуже важливо", вважає Олексій Захаров, експерт з Індії, що базується в Москві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі