Чому Facebook став «небезпечним для світу» — NYT

Поділитися
Чому Facebook став «небезпечним для світу» — NYT © companion.ua
Люди навчилися використовувати соціальні мережі не лише в «позитивному напрямку».

Безумовно, соцмережі, а зокрема і Facebook, стали невід’ємною частиною життя людей. Однак, соціальні мережі несуть за собою багато негативних моментів. Для прикладу, протягом тривалого часу військові М'янми використовували Facebook для розпалення ненависті та насильства проти мусульманської групи рохінг'я в країні, що призвело до великої кількості смертей. Представники Facebook вибачилися за свою бездіяльність, пише The New York Times.

Не так давно Facebook став причиною насильства в Ефіопії, де нещодавнє вбивство співака та політичного активіста Хачалу Хундеси, призвело до масових заворушень в столиці країни.

Трагічні наслідки заворушень були спричинені «майже миттєвим поширенням мови ненависті та підбурюванням до насильства у Facebook, що викликало гнів людей».

Facebook став неймовірно прибутковим для свого засновника Марка Цукерберга, який входить до числа найбагатших людей у ​​світі.

При цьому, Facebook став потужним вектором параної, пропаганди та теорії змов для світу, адже люди почали використовувати соціальну мережу не лише в «позитивному напрямку».

Неабияк Facebook почав загрожувати і демократичним процесам.

Уряди деяких країн почали зловживати платформою в широких масштабах, щоб ввести в оману власних громадян, а також і громадян іноземних держав.

Дуже часто в Facebook створюються «армії фальшивих акаунтів» для нападу на політичних опонентів та підриву незалежних ЗМІ.

Існує декілька основних способів використання авторитарними режимами Facebook та інших служб соціальних медіа.

Соціальні мережі допомагають авторитарним режимам «маніпулювати думками населення», а також контролювати та переслідувати опозиційних активістів та журналістів.

Подібна «активність» спостерігалася у різних місцях світу.

Для прикладу, в Росії прихильники президента Владіміра Путіна використовують Facebook та інші соціальні мережі для переслідування критиків влади та розповсюдження дезінформації.

В Індії партія прем’єр-міністра Нарендри Моді використовувала Facebook, щоб "розпалити антимусульманські погляди та направити людей на виборчі дільниці", а також "знищити репутацію журналістів, активістів громадянського суспільства та інших політичних ворогів".

В США Facebook є «головною платформою для прихильників теорій змов».

Рекомендаційні алгоритми соціальної мережі підштовхують користувачів до взаємодії з «суперечливими акаунтами».

Також, Facebook став головним вектором для впливу на вибори президента США через поширення дезінформації.

Марк Цукерберг хоче, щоб громадськість бачила його та його компанію партнерами у захисті демократії. Раніше цього місяця він оголосив про заходи щодо обмеження дезінформації, пов'язаної з виборами.

«Я вважаю, що наша демократія досить сильна, щоб витримати цей виклик і провести вільні і чесні вибори», - каже Цукерберг.

Демократія в США може пережити пандемію, однак незрозуміло, чи зможе вона вижити на платформі, яку використовують для «конспіративного мислення», резюмує The New York Times.

Раніше повідомлялося, що Facebook видалив російську мережу ботів та сторінок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі