Росія є однією з небагатьох країн, у якій із 2001 р. діє не прогресивна, а регресивна шкала обрахування єдиного соціального оподаткування (сьогодні це страхові внески). Тобто чим вищий у людини заробіток, тим менше у відсотках вона платить цих податків.
Про це у своїй статті для DT.UA пише Ірина Павленко, заступник керівника Центру досліджень проблем РФ (Національний інститут стратегічних досліджень). За її словами, Д.Медвєдєв так пояснює політику уряду: в Росії сильна економіка та, незважаючи на санкції, економічне зростання. Але країні потрібен "ривок" для "прориву", а ситуація на енергетичному ринку нестабільна і на доходи від продажу енергоносіїв розраховувати не можна, тому неочікувані прибутки бюджету (2018 р. став першим після початку агресії Росії проти України профіцитним роком) треба відкладати, а гроші для "економічного прориву" шукати всередині країни.
"При цьому брати ці гроші з великого бізнесу (який або належить, або управляється друзями Путіна) не можна, бо це начебто спонукає до зростання тіньової економіки. Тому все, що лишається, - посилювати фіскальний тиск на простих громадян і обмежувати соціальні витрати", - відзначає експерт.
Детальніше про проблеми путінської Росії читайте у статті Ірини Павленко "Російський глухий кут" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".