Усі найкращі щасливі закінчення можуть передбачати несподіваний сюжетний поворот. Так і в реальному кінобізнесі. Кінотеатри постраждали через пандемію коронавірусу, адже багато кіноглядачів бояться інфікуватися COVID-19, тому не надто активно відвідують кіносеанси. А впливові кіностудії затримують випуски найбільш очікуваних прем’єр, адже бояться втратити власний прибуток. Песимістичні прогнози натякають на те, що кіноіндустрія може не пережити «пандемічний апокаліпсис», але Financial Times вважає інакше.
Хороші новини щодо вакцин проти коронавірусу нещодавно спровокували зростання акцій обтяжених боргами кіногруп, таких як AMC, Cineworld та Cinemark. Але ціни на акції цих кіногруп знову почали коливатися після того, як компанія Warner Bros. заявила, що буде випускати свої фільми з наступного року одночасно в кінотеатрах і в онлайн-потоковий сервісах.
Таке рішення Warner Bros. - однієї з найбільших голлівудських студій, призведе до того, що кількість інтернет-глядачів знову почне стрімко зростати. Це також перекреслює сподівання кінотеатрів на те, що як тільки розпочнеться масова вакцинація, то кількість відвідувачів кінотеатрів зросте.
Warner Bros. заявила, що цей крок - це план, який відображає ймовірність того, що кінотеатри "працюватимуть зі зменшеною потужністю протягом 2021 року". У будь-якому випадку, це серйозний удар для мереж кінотеатрів, які вже й так втратили значну частину своїх прибутків.
Однак, якщо вакцини дійсно допоможуть зупинити пандемію, публічний песимізм Warner Bros. щодо кінотеатрів може стати невиправданим.
Для прикладу, коли ситуація з пандемією почала стабілізуватися в Китаї, значна кількість глядачів активно вирушили до кінотеатрів. Це свідчить про те, що відвідувачі кінотеатрів із задоволенням повертаються, коли почуваються в безпеці. Студії також зацікавлені побачити їхнє повернення. Тільки мережі кінотеатрів можуть приносити доходи, необхідні для того, щоб фільми, які коштують сотні мільйонів доларів, були «життєздатними».
Впливовим кіностудіям потрібні кінотеатри. Більше того, навіть у епоху «телевізорів високої чіткості» блокбастери все ще створюються для великого екрану.
Тому є вагомі підстави припускати, що кінотеатри виживуть після епохи COVID-19, навіть якщо деякі з них збанкрутують. Можливо, загальна кількість кінотеатрів зменшиться.
Незважаючи на те, що світові доходи від кас у 2019 році досягли рекордних 42,5 млрд доларів, це відбулося головним чином за рахунок зростання цін на квитки, адже кількість глядачів упала з піку 2002 року.
Співвідношення сил між кіностудіями, які агресивно розширюють свої онлайн послуги, та мережами кінотеатрів буде змінюватися й надалі. У кращих традиціях голлівудського фільму-катастрофи, кінотеатри зіштовхнуться з серйозним ворогом, але вони все-таки зможуть вижити, резюмує видання.