Чи закінчиться пандемія коронавірусу після винайдення вакцини — FT

Поділитися
Навіть після винайдення дієвої вакцини постає проблема організації проведення масової вакцинації.

Хвилювання охопило земну кулю в понеділок, коли одна із компаній, яка розробляє вакцину проти коронавірусу, оголосила про досить успішні результати випробувань. У своєму прес-релізі фармацевтична компанія Pfizer повідомила, що її вакцина виявилася "більш ніж на 90 відсотків ефективною у профілактиці проти COVID-19", але Financial Times розмірковує, чи дійсно винайдення вакцини означає завершення пандемії коронавірусу.

Звісно, така новина від компанії Pfizer є дуже обнадійливою, важливо пам’ятати, що ця вакцина все ще перебуває на відносно ранніх стадіях тестування. Щоб зрозуміти потенціал новоствореної вакцини, необхідно знати точно, наскільки ефективною вона є і як довго ця ефективність триває.

Початкові результати говорять про те, що вакцина має ефективність понад 90% через сім днів після «прийому другої дози». Подальші результати з’являться незабаром, які покажуть показники ефективності через 14 днів. Найближчими місяцями буде зібрано більше даних, які дозволять дізнатися, наскільки тривалою є дія вакцини.

Більша кількість даних також повинна вказати, чи буде необхідною щорічна вакцинація проти коронавірусу.

Зараз точно невідомо, як вакцина діє на людей різних вікових груп, адже, наприклад, вакцини проти грипу, як правило, менш ефективно взаємодіють з організмами людей похилого віку.

У поєднанні з даними про ефективність, надзвичайно важливо знати, чи безпечна вакцина для здорових людей.

Обнадійливим є те, що компанія Pfizer досі не повідомляла про серйозні «побічні ефекти» серед 43 500 учасників клінічних випробувань. Також важливо переконатися, що переваги отримання вакцини перевищують будь-який ризик.

Далі з’являється ще одна серйозна проблема - як можна вакцинувати 7,8 мільярдів людей, які перебувають під загрозою? У найближчій перспективі кількість доз вакцини буде недостатньою для того, щоб вакцинувати велику кількість населення планети.

Ініціатива Covax, створена Всесвітньою організацією охорони здоров’я для забезпечення рівного доступу до вакцин у країнах з низьким та середнім рівнем доходу, очікує, що до 2021 року буде доступно близько 200 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу.

Кілька держав, включаючи більшість країн з високим рівнем доходів, планують укласти двосторонні угоди з одним або кількома фармацевтичними компаніями про постачання вакцини проти коронавірусу у 2020 та 2021 роках. Але для багатьох країн вакцини, ймовірно, вистачить лише на 20% населення на початковому етапі.

Тому кожна країна повинна буде вирішити, яким чином розподілити вакцину серед населення. Більшість держав, ймовірно, зосередяться на групах високого ризику, тих, хто найбільш вразливий до хвороби, наприклад, літні люди, також, першими вакцину отримають медичні працівники.

Таким чином, цілком ймовірно, що ще протягом тривалого часу людям потрібно буде дотримуватися старих правил: зберігати соціальну дистанцію, мити руки та носити маски, щоб забезпечити низький рівень передачі інфекції.

Існують значні логістичні перешкоди для досягнення масової вакцинації, адже вакцинація ще не проводилась у такому масштабі.

Також необхідно виготовити відповідне обладнання для вакцинації, транспортувати його із заводів і доставити до місцевих медичних центрів. До того ж, сама вакцина потребує спеціальних умов зберігання, для прикладу, вакцина Pfizer вимагає зберігання в морозильній камері при низькій температурі.

Для організації доставки вакцини в кожну країну знадобиться армія медичних працівників. Тому варто пам’ятати, що пандемія ще не відступила, а винайдення вакцини – лише початок довгого шляху, резюмує видання.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі