Чи «врятує» Путін Лукашенка — The Economist

Поділитися
Чи «врятує» Путін Лукашенка — The Economist © capital.ua
В обмін на підтримку Росії Лукашенко може «продати Білорусь».

Ситуація в Білорусі ніяк не може стабілізуватися. Відколи в країні почалися масові акції протесту, які спалахнули після відверто сфальсифікованих президентських виборів у серпні, багато мирних протестувальників постраждало від жорстоких дій силовиків. А 7 вересня, фактично серед білого дня, невідомі викрали одну з лідерів білоруської опозиції Марію Колеснікову. Колесникову звинуватили в «спробі захоплення влади». Ймовірно, лідерку опозиції переслідують не так за її роль в протестах, як за те, що вона входить до Координаційної ради Білорусі, пише журнал The Economist.

Білоруська опозиція націлена на мирні переговори з невизнаним президентом Білорусі Олександром Лукашенко, однак авторитарний лідер відмовився від переговорів.

Обговорити мирне врегулювання ситуації в Білорусі пропонувала і канцлер Німеччини Ангела Меркель, але Лукашенко також відмовився від комунікації.

Ймовірно, Лукашенку «набагато простіше спілкуватися» з російським президентом Владіміром Путіним, який «підтримує» авторитарний режим невизнаного білоруського президента.

Путін «звернувся до західних лідерів з проханням» не втручатися в ситуацію в Білорусі, пообіцявши «підтримати Білорусь» власними правоохоронними силами, якщо виникне така необхідність.

Реакція Заходу на білоруські протести була неоднозначною, навіть дещо «пасивною».

Країни Балтики та Польща, які мають «власний досвід радянської окупації», запровадили санкції проти Лукашенка та запропонували підтримку білоруській опозиції.

Однак, здається, Німеччина та Франція частково прислухалися до «прохання» Путіна не втручатися в події в Білорусі.

Європейський Союз ще поки не запроваджував жорстких санкцій проти Лукашенка.

Але, така обережність щодо Білорусі з боку Європи протиставляється «сміливим» заявам Ангели Меркель стосовно отруєння російського опозиціонера Алєксєя Навального.

Вона попередила Кремль про можливе завершення німецько-російського проєкту газопроводу «Північний потік-2», якщо Росія не візьметься за належне розслідування отруєння Навального.

ЄС повинен рішучіше реагувати на події в Білорусі. Російське військове вторгнення в країну з самого початку було малоймовірним. Натомість Путін бажає, щоб Лукашенко почав активну співпрацю Білорусі та Росії, надавши російському лідеру контроль над обороною Білорусі, внутрішньою безпекою та певними ключовими економічними активами країни.

Однак, білоруси не збираються підкорятися владі Москви.

Білорусь заслуговує на підтримку з боку ЄС. Європейський Союз повинен запровадити санкції проти Лукашенко та «його прихильників», резюмує журнал.

Раніше повідомлялося, що Лукашенко заявив про посилення охорони вздовж усього кордону, окрім російського напрямку.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протести у Білорусі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі