З 2035 року в Європі більше не продаватимуться нові автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння. Така норма закладена у новий пакет заходів щодо захисту клімату, прийнятого країнами ЄС на зустрічі міністрів екології в Люксембурзі, повідомляє “Радіо Свобода”.
Також буде створено окремий фонд, щоб допомогти малозабезпеченій частині населення та малому бізнесу впоратися зі зростанням цін на енергію через жорсткішу політику щодо викидів парникових газів.
Крім заборони на автомобільні двигуни внутрішнього згоряння з 2035 року та створення кліматичного фонду допомоги, обмеження щодо викидів оксиду вуглецю будуть застосовуватись також у галузі авіації та судноплавства.
Міністри погодилися, що ЄС має колективно видалити з атмосфери 310 мільйонів тонн еквіваленту CO2, у тому числі збільшуючи площу лісів – природних поглиначів вуглекислого газу.
"Податок на викиди" буде внесено у вартість палива як для транспорту, так і опалення. Але щоб компенсувати небагатому населенню та малим підприємствам зростання цін, створюється Соціальний кліматичний фонд із бюджетом у 59 мільярдів євро.
Окрім того, учасники зустрічі погодили заходи екологічного моніторингу та екологічної відповідальності підприємств, а також квоти на викиди парникових газів для промисловості.
Ймовірно, ці рішення могли б бути дуже ефективними, якби до них приєдналися найбільші виробники парникових газів – Китай та Індія. Але цього якраз і не відбувається.