Низка високородних перів, що засідають в Палаті лордів Великобританії, тим чи іншим чином фінансово пов'язана з Росією, проводить у життя її інтереси і продовжує підтримувати контакти з російським діловим світом навіть після отруєння Скрипалів, йдеться у розслідуванні британської газети The Times.
Так, лорд Роберт Скідельскі, що займає відповідальний пост у верхній палаті британського парламенту, також є членом ради директорів російської компанії "Роснефть". У 2014 році лорд Скідельскі під час своїх виступів в Палаті громад протестував проти введення санкцій проти Росії після анексії українського Криму.
Лорд Понсонбі Шалбредський, член Лейбористської партії, входить до ради директорів іншої російської нафтогазової компанії - RNG Joint Stock Company, а також її батьківської фірми Eastsib; остання зареєстрована на території Кіпру, але працює виключно в Росії.
Ще один прихильник Кремля серед перів - лорд Пітер Траскотт, який отримує свій дохід, виконуючи роль голови консультативної ради Russian Gold Fund - це пов'язаний з Росією фонд, який займається інвестиціями у приватні акції.
Траскотт виділяється навіть на тлі інших проросійськи налаштованих лордів - так, у своїх виступах він неодноразово закликав Лондон поліпшити відносини з Кремлем. У січні Траскотт називав "фантазією" твердження, що Росія може влаштувати атаку проти країн НАТО, а його дружина, Світлана Чернікова - дочка російського полковника.
Також Траскотт виявився одним з небагатьох згаданих у розслідуванні перів, хто дав коментар The Times у відповідь на розслідування. У своєму коментарі лорд Траскотт наполягав, що Russian Gold Fund - це нібито не російська компанія і в ній "немає російських грошей".
Викладена в матеріалі інформація привела британських парламентаріїв у стан, близький до сказу, зазначає видання - наприклад, депутат Палати громад від Консервативної партії Боб Сілі закликав лордів, які працюють на ворожі країни, відмовитися від права брати участь у засіданнях парламенту; також у парламенті пролунали заклики до запідозрених у проросійських симпатіях перів Палати лордів негайно відмовитися від своїх фінансових інтересів, пов'язаних з Росією, а також вимоги посилити умови Кодексу поведінки лордів в парламенті.
Нагадаємо, після отруєння колишнього російського офіцера ГРУ Сергія Скрипаля і його дочки в Солсбері, у березні, Британське агентство по боротьбі з організованою злочинністю активізувало зусилля, спрямовані на боротьбу з "брудними грошима", які росіяни та інші іноземці розмістили на території Британії або провели через її банки. Це принесло свої плоди - багато заможних росіяни почали перевіряти, чи відповідають їхні фінансові доходи і пересування законами країни.