У якості реакції на отруєння російського опозиціонера Олексія Навального Німеччина розглядає можливість припинення будівництва газопроводу «Північний потік-2». Про це повідомив очільник німецького МЗС Хайко Маас в ефірі одного з телеканалів.
"Росія, взявши участь в розслідуванні (інциденту з Навальний, - ред.), може внести вклад в те, щоб таке рішення (про припинення будівництва "Північного потоку-2", - ред.) не було прийнято", - цитує слова Мааса «РБК Україна».
За його словами, Німеччина розглядатиме усі варіанти введення санкції проти РФ.
2 вересня уряд Німеччини заявило, що російського опозиціонера Олексія Навального отруїли нервнопаралітичну речовиною «Новачок» . Канцлер Ангела Меркель констатувала, що Навальний став жертвою злочину , і Кремль повинен відповісти за це.
20 серпня Навального госпіталізували в Омську клініку після екстреної посадки літака, на якому він повертався в Москву з Томська. Попередньо однією з версій було отруєння непізнаним токсином. Згодом російські лікарі відкинули версію про отруєння і почали заявляти про "порушення обміну речовин".
22 серпня приватний літак ініціативи Cinema for Peace доставив Навального з Томська в Берлін.
Детальніше про отруєння Навального і тих, кому в Росії може бути вигідно його усунення, читайте в статті Олексія Їжака «Кремль грає чорними» в ZN.UA.
Впливові німецькі політики закликають до згортання проєкту «Північний потік-2» в якості санкцій проти Росії через отруєння опозиціонера Олексія Навального . Зокрема, про це заявив Норберт Рьоттген, голова парламентського комітету у закордонних справах Німеччини, який представляє ХДС, відзначаючи, що обмеження проти РФ повинні стосуватися і сфери торгівлі газом, оскільки «це єдина мова, яку Росія розуміє».
Таке рішення підтримав і глава Мюнхенській конференції з безпеки Вольфганг Ішингер. Він заявив, що після отруєння Навального просто вислати посла - недостатньо. Однак, за словами одного з найвпливовіших німецьких політиків, повністю оголошувати РФ бойкот також не варто.