Чому Німеччина може «перекрити» «Північний потік-2» — BBC

Поділитися
Чому Німеччина може «перекрити» «Північний потік-2» — BBC © Nord Stream 2
Завершення будівництва газопроводу наразі «під загрозою».

«Я сподіваюся, росіяни не змусять нас змінити свою позицію щодо" Північного потоку-2"», - сказав міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас, коли «суперечка з Москвою» загострилася через отруєння критика Кремля Алексєя Навального. Здавалося б, це була коротка заява німецького міністра, однак, вона може стати «фатальною для долі» газопроводу «Північний потік-2», пише BBC.

Будівництво газопроводу завжди викликало багато суперечок.

«Північний потік-2» має на меті транспортувати російський газ безпосередньо до Німеччини, щоб забезпечити країну доступною енергією, оскільки вона поступово відмовляється від ядерної енергетики та вугілля.

Але критики стверджують, що це робить Німеччину «занадто залежною від енергії політично ненадійного партнера».

Німецький міністр закордонних справ закликав Москву розслідувати справу отруєння опозиціонера Навального, який наразі перебуває на лікуванні в Берліні, інакше співпраця Німеччини та Росії в «енергетичній сфері ризикує припинитися».

Після отруєння Навального, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про те, що вона «може переглянути свою позицію стосовно «Північного потоку-2», підтримавши слова міністра закордонних справ Німеччини.

До цього часу «офіційною лінією» уряду Німеччини було те, що газопровід «слід розглядати як окрему проблему від отруєння російського опозиційного лідера».

Однак, останні коментарі Німеччини стосовно газопроводу свідчать про те, що майбутнє «Північного потоку-2» наразі «під загрозою».

Зв'язки Росії з екслідером Німеччини

Меркель та її Консервативна партія з самого початку «не надто захоплювалися ідеєю будівництва газопроводу», однак, вона «успадкувала» «Північний потік-2» від свого попередника, лівоцентристського ексканцлера Герхарда Шредера.

Шредер зажди «підтримував дружні стосунки» з лідером Росії Владіміром Путіним, його навіть називали «путінським пропагандистом», адже колишній німецький канцлер активно підтримував російсько-німецькі відносини і «енергійно відстоював ідею будівництва газопроводу».

Чи дійсно будівництво газопроводу може зупинитися?

Уряд канцлера Меркель зіштовхнувся з критикою з боку європейських партнерів, які заявляють про те, що газопровід робить Німеччину занадто залежною від газу політично ненадійної країни.

Найбільшим «противником» газопроводу є США, які погрожують санкціями проти європейських компаній, що беруть участь у проєкті «Північний потік-2».

Отруєння Навального «розгорнуло дискусію» про майбутнє «Північного потоку-2».

Але з огляду на те, що проєкт вже майже завершений і в нього вкладено близько 8 млрд євро, виникають сумніви, що країни припинять «співпрацю».

«Прихильники газопроводу» заявляють про те, що зупинка проєкту неабияк зашкодить репутації Європи як стабільного партнера для інвестицій та призведе до підвищення цін на газ для споживачів.

За іронією долі, одна з причин того, що багато німців підтримують будівництво газопроводу, полягає в тому, що найбільшим критиком проєкту є ​​президент США Дональд Трамп. У Німеччині його «недолюблюють», вказуючи на те, що заяви Трампа стосовно «Північного потоку-2» служать лише для підвищення його «популярності».

Дехто навіть підозрює, що Трамп просто має намір продавати Німеччині американське паливо.

Меркель також не повинна піддаватися тиску з боку американського президента. Раніше Німеччина «боролася» із закликами США та Європи припинити будівництво «Північного потоку-2».

У будь-якому випадку, якщо Німеччина зупинить проєкт газопроводу, це може спричинити значні наслідки для Берліна.

Саме тому американські та європейські заклики проти «Північного потоку-2» можуть стати «корисними для Меркель». Що б не «брати повну відповідальність за провал проєкту» на власну країну, Меркель може «дозволити американським та європейським критикам газопроводу зупинити проєкт», резюмує BBC.

Раніше повідомлялося, що результати аналізів Навального передані до Організації по забороні хімічної зброї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі