Британський міністр у справах Brexit Стівен Барклі попередив, що для запобігання "жорсткого" варіанту Brexit - без угоди з Брюсселем - необхідні нові переговори між Сполученим Королівством та Євросоюзом.
Раніше британський парламент багаторазово відкидав узгоджену угоду щодо Brexit, в результаті чого вихід Великої Британії з ЄС довелося перенести з початкової дати 29 березня на 31 жовтня.
"Нам потрібно знову поглянути на угоду", - сказав Барклі у понеділок журналістам у Лондоні. - "В інтересах обох сторін - уникнути сценарію без угоди і поглянути на те, як можна провести угоду через британський парламент", - продовжив він.
Колишній міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон, який вважається найвірогіднішим кандидатом на пост прем'єр-міністра, за словами Барклі, раніше дав ясно зрозуміти: Велика Британія має покинути ЄС 31 жовтня. Міністр зазначив, що 27 країн ЄС також вказували на небажаність подальшої відстрочки Brexit.
У той же час Барклі підкреслив, що "жорсткий" Brexit "буде дезорганізуючим для Сполученого Королівства, а також він буде ясним чином дезорганізуючим і всередині ЄС".
Він пояснив, що такий сценарій Brexit счинить асиметричний вплив у Європі: так, згідно з твердженням міністра, Brexit без угоди завдасть більшої шкоди Ірландії, а не Великій Британії.
Наприкінці червня Тереза Мей офіційно пішла з посади лідера Консервативної партії, але залишиться працювати прем'єр-міністеркою доти, поки не буде обрано її наступника. Новий прем'єр повинен буде довести до кінця процес виходу Британії з Євросоюзу.
Велика Британія залишається членом Євросоюзу до 31 жовтня, але зможе вийти раніше, якщо вже тричі відкинуту Палатою громад угоду все ж таки вдасться прийняти.
Докладніше про те, чому відставка Мей може стати ключем до виходу з кризи Brexit, читайте у матеріалі Віктора Константинова "Пітьма перед світанком?" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".